Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Brajan - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Brajanek, Brajanuś
Znaczenie : szlachetny, wysoki, szlachetnie urodzony
Planeta : Słońce i Mars
Znane : Bryan Adams, Brian Boitano, Brajan Chlebowski, Brian Johnson, Brian May, Brian Molko, Brian Littrell, Brian Rafalski, Brian Jones, Brian Setzer, Brian Warner
Imieniny : 10 grudnia
 

Historia i znaczenie imienia Brajan

Imię Brajan (angielska wersja to Brian lub Bryan) jest imieniem pochodzenia celtyckiego, a dokładniej wywodzi się od staro-celtyckiego słowa brígh, oznaczającego „szlachetny, wysoki, szlachetnie urodzony”. Imię to może także pochodzić od starożytnego, celtyckiego elementu „bre”, co oznacza „wzgórze”. Brian jest jednym z najczęściej nadawanych imion w Irlandii od średniowiecza, w XX wieku zdobył popularność także w innych krajach angielskojęzycznych. Do Polski trafił w latach 90. XX wieku. Zgodnie z Radą Języka Polskiego pisownia imienia powinna być utrwalana w spolszczonej formie, czyli Brajan, nie Brian („które sugeruje, że po głosce 'b’ występuje miękkie 'ri'”). W 2018 roku nadano to imię w Polsce 177 razy, a wersję Brian 10.

Numerologia imienia Brajan

Liczba imienia Brajan to numerologiczna JEDYNKA, opisująca przywódców i liderów.

Jaki jest Brajan?

Brajan ma silną osobowość, jest pewny siebie i odważny. Jako typowa numerologiczna Jedynka, posiada cechy przywódcze, które w naturalny sposób czynią go liderem. Brajan jest niezwykle kreatywny, a jego pomysły są nieszablonowe i niespotykane. Ceni sobie intensywne i pełne wrażeń życie, jakby jakaś wewnętrzna siła ciągle go pchała naprzód. Męczy go stagnacja, a co za tym idzie – również stabilizacja. Uwielbia nowe doświadczenia, przygody, ale też nabywanie nowej wiedzy. A dzięki swojej inteligencji i bystrości umysłu uczy się szybko, nigdy nie mając dość. Ma trudności we współpracy z innymi, zdecydowanie woli być zdany sam na siebie lub inaczej mówiąc – niezależny. Bywa uparty, a kompromisy są dla niego czymś obcym.

Znak zodiaku imienia Brajan

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Brajana to Lew i Baran, które najlepiej współgrają z jego charakterem.

723 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent