Bona

Bona - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Bonia, Bońka
Znaczenie : dobra
Planeta : Słońce i Wenus
Znane : Bona Sforza, Bonnie Tyler, Bonnie Francesca Wright, Bonnie Lynn Hunt
Imieniny : 29 stycznia, 24 kwietnia i 14 maja
 

Historia imienia i znaczenie imienia Bona

Imię Bona jest imieniem łacińskim, pochodzącym od słowa bonus – dobry, bona – dobra. W Ameryce imię Bonnie zostało używane już w XIX wieku, jednak popularność zyskało wraz z filmem „Przeminęło z wiatrem” z 1939 roku. Ukochana córka Scarlett O’Hary i Rhett’a Butler’a otrzymała imię Eugenie Victoria Butler, ale jej ojciec nazwał ją „Bonnie Blue”.

Numerologia imienia Bona

Imię Bona to numerologiczna PIĄTKA. Wyraża ją pewność siebie i kultura osobista.

Jaka jest Bona?

Bona ma silną osobowość, jest bardzo empatyczna i wrażliwa. Powoduje to, że chce propagować lepszy świat,  opiekować się biednymi i deprymowanymi ludźmi. Strefa materialna nie jest dla niej istotna, a wręcz nie lubi otaczać się drogimi przedmiotami, uznając to za nieprzydatne. Bardzo ważna jest dla niej otwartość i szczerość w kontaktach. Cechuje się bogatą wyobraźnią i naturalnym talentem do rozumienia funkcjonowania innych umysłów. Jest postrzegana jako osoba wysoce kulturalna, o nienagannych wręcz manierach.

Bona jest bardzo ugodowa,  potrafi rozładować niemal każdy konflikt, co często czyni ją rozjemcą. Preferuje pokój i ład, wprowadzając je w życie swoje i swoich bliskich. Bona jest urodzoną optymistką, nawet w najgorszej sytuacji potrafi dostrzec pozytywy. Dzięki temu często staje się pocieszycielką innych. Jej przyjaciele dobrze czują się w jej towarzystwie, a sama Bona łatwo znajduje sobie sprzymierzeńców. Doskonale odnajdzie się w zawodach nastawionych na pomoc innym – takich jak psycholog, pielęgniarka czy pracownik socjalny.

Znak zodiaku imienia Bona

Imię Bona pasuje do osób spod znaku Lwa i Wagi.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie