UD

Beata - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Beatka, Becia
Znaczenie : szczęśliwa, bogata, błogosławiona
Planeta : Wenus
Znane : Beata Kawka, Beata Kempa, Beata Kozidrak, Beata Pawlikowska, Beata Rybotycka, Beata Ścibak-Englert, Beata Tyszkiewicz
Imieniny : 8 marca, 6 września, 16 grudnia

Historia imienia

Beata to po łacinie „szczęśliwa, błogosławiona”, czyli osoba, której los sprzyja, której się szczęści i dopisuje dostatek. Także z powodu swojej charakterystycznej melodii imię to brzmi jak dobra wróżba, jak błogosławieństwo.

Znaczenie imienia Beata

Beata to po łacinie „szczęśliwa, błogosławiona”.

Numerologia imienia Beata

Liczba imienia Beata to CZTERY, czyli liczba spokrewniona z żywiołem Ziemi, sygnalizująca stabilizację i dobrobyt. Wszystko, z czym kojarzy się imię Beata, w astrologii podlega władzy Wenus, planety miłości, harmonii, dobrobytu, przyjemności i zmysłowej satysfakcji. Jeżeli głos wewnętrzny podpowiada rodzicom, że to imię jest najwłaściwsze dla ich córeczki, znaczy to, że mała Beata będzie miała komplet cech, jakimi obdarza planeta Wenus.

Jaka jest Beata?

Zgodnie z właściwościami liczby CZTERY i wpływami Wenus Beaty są obdarzone wdziękiem, miłe, łagodne; cenią sobie zgodę i z każdym potrafią zawrzeć korzystny dla obu stron kompromis. Imię to uczula również na sprawy materialne, każe dbać o wygody, o to, by naokoło Beaty było przytulnie i zacisznie, by kanapy były miękkie, i żeby zapewniona była właściwa temperatura, wilgotność i nasłonecznienie. Jako prawe córy Wenus mają też Beaty wrodzone zamiłowanie do piękna, znają się na sztuce; a często same, oprócz dobrego gustu, mają uzdolnienia muzyczne i plastyczne. Wielką też uwagę zwracają na dobór przyjaciół, bo chociaż są z natury towarzyskie, to nie z każdym (i nie z pierwszym lepszym) będą spędzać wieczory. Imię to chroni przed skrajnościami, przesadą i brakiem umiaru. Tak więc Beaty nie będą ani zbyt chude, ani też przesadnie energiczne czy zamaszyste w ruchach. Chociaż nie lubią zbyt wcześnie wstawać, to również nie przepadają za nocnym trybem życia. Chociaż mają wrażliwe serca, to dalekie są od przesadnej czułostkowości. Z jednej strony nie lubią się przemęczać ani przepracowywać, z drugiej zaś – mają rozwinięty zmysł praktyczny i wiedzą, co podpowiedzieć wezwanemu hydraulikowi lub mechanikowi w warsztacie samochodowym. Potrafią prowadzić kompetentne dyskusje z fachowcami od architektury, od urządzania wnętrz lub ogrodów. Z przyjemnością odnajdują się w roli animatorek życia towarzyskiego, spotkań i przyjęć. Są znakomitymi towarzyszkami życia, ale chętnie wyjdą za mąż za kogoś, kto zwolni je od zbyt męczącej walki o byt.

Znak zodiaku imienia Beata

Beata to imię jakby skrojone na miarę znaku Byka, który pozostaje pod opieką Wenus. Drugim znakiem tego imienia jest Waga. Dziewczętom ze znaku Ryb imię to będzie dodawać wiary w siebie, Lwom zaś (a raczej Lwicom) – wdzięku, a nawet majestatu. W ogóle lista znaków, z którymi to imię będzie dobrze współdziałać, jest raczej długa; wymieńmy Bliźnięta, Raka, Skorpiona, Koziorożca, Wodnika. Wszystkie te znaki wzbogacać będzie o całą gamę typowo kobiecych cech. Jedynie dla Baranów, Panien i Strzelców imię Beata może wydać się nieco pretensjonalne.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

536 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent