Bartosz - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Bartek, Bartuś
Znaczenie : spolszczona odmiana imienia Bartłomiej
Planeta : Mars
Znane : Bartosz Arłukowicz, Bartosz Głowacki, Bartosz Kurek, Bartosz Opania
Imieniny : 30 kwietnia, 24 czerwca, 6 lipca, 24 sierpnia, 3 września i 11 listopada

Historia imienia

Bartosz i Bartłomiej to w zasadzie to samo imię. Bartosz to staropolskie zdrobnienie od Bartłomieja, które jest używane także jako samodzielne imię. Drobna zmiana brzmienia powoduje jednak istotne skutki: imię Bartosz inaczej działa na swojego właściciela, i wbrew pozorom wcale nie skłania do beztroski i młodzieńczej nieodpowiedzialności. Przeciwnie: Bartosz to imię twardsze i surowsze od jowialnego Bartłomieja.

Znaczenie imienia Bartosz

Bartosz – spolszczona odmiana imienia Bartłomiej.

Numerologia imienia Bartosz

Zgodne jest to z liczbą imienia, która wynosi OSIEM, a ósemka to znak ludzi poważnych, upartych, wytrwałych, gotowych w imię swoich ideałów raz po raz zaczynać wszystko od początku.

Jaki jest Bartosz?

Bartoszowie instynktownie czują się odpowiedzialni za innych (co ujawnia się już w przedszkolu), a w późniejszym życiu pociągają ich wysokie urzędy i rozwiązywanie spraw zbyt trudnych dla większości ich kolegów. Życie pojmują jako zadanie i obowiązek. Wspólną cechą Bartłomiejów i Bartoszów są ich wielkie zasoby energii, którą potrafią uruchomić w razie potrzeby.

Znak zodiaku imienia Bartosz

Bartosz to imię najbardziej odpowiednie dla zawziętych Skorpionów i upartych Koziorożców. Dobry też wpływ będzie wywierać na Barany, Strzelce, Panny i Wodniki; choć raczej nieodpowiednie dla tych znaków, które życzą sobie mieć w życiu wiele wygód i przyjemności, jak Byk, Waga czy Ryby.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

663 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent