Baldwin
UD

Baldwin - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Baldwinek
Znaczenie : miłośnik odwagi
Planeta : Wenus i Księżyc
Znane : Boudewijn Bonebakker, Baldvin Einarsson, Baldwin Spencer, Boudewijn Zenden, Robert Baldwin Ross
Imieniny : 22 marca, 21 sierpnia, 6 października
 

Historia i znaczenie imienia Baldwin

Imię Tycjan ma pochodzenie germańskie. Jest złożone z dwóch elementów: bald- (oznaczającego „śmiałość, odwaga”) oraz wini- („przyjaciel, miłośnik”). Znaczenie imienia Baldwin można więc interpretować jako „miłośnik odwagi” lub „śmiały, odważny”. W Polsce imię to pojawiło się po raz pierwszy na przełomie XI i XII wieku jako imię biskupa krakowskiego. Odnotowywano je także w następujących formach: Baldewin, Beldwin, Balwin, Baldwinus, Baldewinus, Balduwinus, Balwinus i Bauduinus.

Żeński odpowiednik imienia to Baldwina. Baldwin to także nazwa dwóch planetoid (Baldwin i Balduinus) oraz nazwa herbu szlacheckiego (Baudouin).

Numerologia imienia Baldwin

Liczba imienia Baldwin to numerologiczna DWÓJKA, charakteryzująca osoby przewidywalne i stałe w swoich zachowaniach.

Jaki jest Baldwin?

Baldwin to osoba zdyscyplinowana i stabilna. Przestrzega zasad, nie wyróżnia się za bardzo z tłumu. Jest ugodowy i dość konserwatywny. Cechuje się spokojną osobowością, stroni od konfliktów. Nader rzadko unosi się w emocjach. Jest jedną z tych osób, na które w każdej sytuacji można liczyć. To dobry, oddany przyjaciel, z którym jednak nie wyjdzie się na nocne szaleństwa do białego rana. Baldwin wysoko ceni sobie intelektualne rozmowy, jest oczytany i zorientowany we współczesnym świecie. Jest dobrze zorganizowany i praktyczny, lubi porządek. W chaosie czuje się zagubiony i zmęczony. Doskonale odnajdzie się w zawodach, w których odpowiednia organizacja jest potrzebna, takich jak archiwista, architekt, ogrodnik.

Znak zodiaku imienia Baldwin

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Baldwina to Byk oraz Ryby, którym najbliżej do jego łagodnych cech charakteru.

352 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent