Weleda
Weleda Baby

Ariel - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Arielek
Znaczenie : lew Boga
Planeta : Neptun i Uran
Znane : Ariel Szaron, Ariel Kadynsky, Ariel Borysiuk, Ariel Jakubowski
Imieniny : 1 października, 16 listopada

Historia imienia

Imię Ariel ma korzenie hebrajskie. Pojawia się w Biblii, a konkretnie w Starym Testamencie, gdzie jest użyte jako alternatywna nazwa miasta Jerozolima. Żeńska odmiana tego imienia to Ariela.

Znaczenie imienia Ariel

Imię Ariel pochodzi od hebrajskich słów znaczących „lew Boga”.

Numerologia imienia Ariel

Zgodnie z numerologią, imieniu Ariel odpowiada liczba DZIEWIĘĆ, a więc liczba charakterystyczna dla osób z ogromną wiedzą i mądrością życiową.

Jaki jest Ariel?

Ariel jest człowiekiem, dla którego emocjonalność, wrażliwość, intuicja i uczciwość odgrywają pierwszorzędną w życiu rolę. Jest bardzo idealistyczny, czasem wręcz ze skłonnościami do utopii. Ciągle szuka prawdziwego sensu i właściwej ścieżki w swoim życiu. Pragnie nowych doświadczeń, lubi silne emocje, aczkolwiek nie jest skłonny do zachowań ryzykownych. Chce czerpać z życia garściami, ma wiele różnorodnych zainteresowań. Nie cierpi przyziemnej, nudnej i rutynowej egzystencji. Także przemoc, konflikt czy zachowania agresywne są mu zupełnie obce. Dąży do piękna, sztuki harmonii, którymi pragnie wypełniać swoje życie. W życiu miłosnym nigdy nie ma jasności, a jego oczekiwania są bardzo duże. Jego entuzjazm może zniknąć równie szybko jak jego iluzje.

Jako dziecko Ariel ma tendencję do bycia pod silnym wpływem swojej rodziny. Pragnie wszystkich zadowolić, czasem przez to poświęcając samego siebie i swoje własne dążenia. Jest ciekawy świata, a czasami dość nieprzewidywalny.

Znak zodiaku imienia Ariel

Dla takiego człowieka jak Ariel, najbardziej pasujące znaki zodiaku to znaki wodne, a więc Rak, Skorpion, Wodnik i Ryby.

217 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent