Alma
UD

Alma - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Amalia
Znaczenie : "dobry", "opiekujący się", "karmiący".
Planeta : Uran, Pluton
Znane : Alma Hitchcock - brytyjska pisarka i wydawca, żona reżysera Alfreda Hitchcocka
Imieniny : 10 lipca

Historia imienia

Imię Alma stało się popularne po bitwie pod Alma (1854), która odbyła się w pobliżu rzeki Alma na Krymie i zakończyła się zwycięstwem Wielkiej Brytanii i Francji nad Imperium Otomańskim. Co ciekawe – imię nadawane było zarówno dziewczynkom jak i chłopcom.

Imię Alma osiągnęło najwyższą popularność w roku 1901, kiedy znalazło się na 52 miejscu najpopularniejszych imion.  Obecnie mało popularne.

Znaczenie imienia Alma

Jest to współczesne imię żeńskie, wywodzące się z łacińskiego słowa „almus” znaczącego „dobry”, „opiekujący się”, „karmiący”. Słowo najbardziej znane jest w wyrażeniu „alma mater” – znaczącym „matka karmicielka”

Zdrobnienia imienia Alma:

Alka, Ali

Odpowiedniki imienia Alma w innych językach:

łacina – Alma
niemiecki – Alma, Amalia 

Jaka jest Alma?

Alma jest energiczną, stanowczą i zdeterminowaną kobietą, silną i pewną siebie. Początkowo wątpi w swoją siłę ale z czasem zaczyna zdawać sobie z niej sprawę.   Jest aktywna, pracowita i zdolna do podejmowania nawet trudnych decyzji.  Jest osobą ze skłonnością  do zarządzania i kierowania innymi. Posiada analityczny umysł, jest odważna i zaradna. Nie toleruje niesprawiedliwości i może zareagować w sposób gwałtowny, jeśli podejrzewa kłamstwo lub krętactwo.  Jest hojna i będzie przy tobie zawsze gdy jej potrzebujesz. Nienawidzi konfliktów i agresji, ponieważ jej światem jest miłość i spokój. Jest o wiele bardziej wrażliwa i emocjonalna niż się może na początku wydawać, Będzie doskonałą żoną lub matką.

Numerologia:

Numerologicznie Alma jest cyfrą 9. Charakterystyczne cechy tej wartości to: współczucie, uprzejmość, humanitaryzm.

Znaki Zodiaku:

Rak, Skorpion, Wodnik i Ryby

603 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent