UD

Adela - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Adelka
Znaczenie : od słowa adal - szlachetny
Planeta : Mars
Znane : Adele, Adela Noriega
Imieniny : 3 stycznia, 28 lipca, 23 listopada, 24 grudnia

Historia imienia

Imię Adela jest też znane jako Adelajda, Adelina lub najkrócej: Ada. Pochodzi z dawnego języka niemieckiego, gdzie słowo adal znaczyło: szlachetny. Imię Adela brzmi lekko i sprężyście i zachęca do życia aktywnego.

Znaczenie imienia Adela

Adela – od słowa adal – szlachetny.

Numerologia imienia Adela

Jego liczba – PIĘĆ – sprawia, że Adele są rzeczywiście naładowane energią, uwielbiają ruch i przygody i zazwyczaj mają wrodzone zamiłowanie do sportu. A jednocześnie działa magia, która to imię powołała do życia – co oznacza, że Adele mają ponadto zakodowany pęd do doskonałości, bo to przecież oznacza bycie szlachetnym.

Jaka jest Adela?

Adele znają swoją wartość, są pewne swego i nie dadzą sobie wmówić, że mogłoby być inaczej. Są w ogóle odporne na namowy, mają zdecydowane przekonania i nie boją się mówić prawdy prosto z mostu. Chociaż… mogą czasami nie rozumieć tego, że życie nie zawsze bywa tak proste, jak to one sobie wyobrażają. Ale, w każdym razie, Adele do celu zmierzają najkrótszą drogą, co zwykle bywa… skuteczne. Czasem też po drodze pozostawiają sporą gromadkę złamanych serc i rozczarowanych wielbicieli. Jak powiedzieliśmy, ideałem Adeli jest być kimś pierwszym, najlepszym, najdoskonalszym w pewnej dziedzinie. I to zwykle im się udaje. Przy tym wykazują też zamiłowanie do ścigania się, do ryzykownych przedsięwzięć, a nawet – do hazardu. Ale kiedy Adela przystępuje do gry, czyni to według określonej metody i oblicza prawdopodobieństwo wygranej.

Znak zodiaku imienia Adela

Z jakiego znaku powinny być te dzielne amazonki, Adele? Oczywiście idealnym znakiem dla tego imienia jest Baran oraz jego ogniści krewni: Strzelec i Lew. Imię to doda też energii Wodnikowi i Pannie. Nadane dziewczynce ze znaku Koziorożca, da jej wielką wolę działania i uchroni przed pesymizmem. Skorpiona nauczy szczerości, a Bliźnięta – zdecydowania. Można jeszcze tym imieniem obdarować Ryby, może – Wagi (ale tu radziłbym się zwrócić do astrologa). Byki zaś i Raki mają wiele bardziej odpowiednich imion.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

310 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent