Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Abraham - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Abram, Abramek
Znaczenie : kochaj ojca; mój ojciec będzie wywyższony
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Abraham Dawidowicz, Abraham Jacobi, Abraham Lincoln, Abraham Maslow, Abraham Perlmutter, Abraham Gombiner, Abraham Stern
Imieniny : 31 stycznia, 16 lutego, 16 marca, 16 czerwca, 16 sierpnia, 6 października, 6 grudnia, 19 grudnia

Historia imienia

Imię Abraham pochodzi z języka akadyjskiego, w którym oznacza „kochaj ojca” lub „mój ojciec będzie wywyższony”. W Księdze Rodzaju Abraham, będący jednym z pierwszych hebrajskich patriarchów, nazywany jest najpierw Abramem („wywyższony ojciec”), a w całej Biblii imię to wymienione jest ponad 100 razy. Z kolei w Koranie Abraham jest wspomniany aż 188 razy.

Znaczenie imienia Abraham

Imię Abraham znaczy „kochaj ojca” lub „mój ojciec będzie wywyższony”.

Numerologia imienia Abraham

Zgodnie z numerologią, imieniu Abraham odpowiada liczba OSIEM.

Jaki jest Abraham?

Abraham jest człowiekiem doceniającym towarzystwo innych, ma głębokie poczucie przyjaźni, a lojalność to jego drugie imię. Potrafi być bardzo przekonujący, jeśli tylko chce. Sztuka perswazji nie jest mu obca. Najważniejsza jest dla niego wolność, nie lubi stawiać przed sobą żadnych ograniczeń, a z życia chce czerpać garściami. Jest człowiekiem podboju, który problemy zawsze nazywa wyzwaniami. Jest gorliwy i zapamiętały, jeśli jest odpowiednio zmotywowany, to nie potrafi się zatrzymać. Urodzony, aby wygrywać, często też w materialnej sferze życia.

Jako dziecko, Abraham jest raczej delikatny i wrażliwy. Częściej swoją silną emocjonalność wyraża poprzez gniew niż poprzez czułość. W szkole może preferować konkretne zadania do wykonania, jego mocne strony to nauki ścisłe. Uwielbia także sport, doceniając przy tym zdrową rywalizację. Lubi też budować, naprawiać i tworzyć.

Znak zodiaku imienia Abraham

Dla takiego człowieka jak Abraham, najbardziej pasujące znaki zodiaku to Byk, Panna, Skorpion i Koziorożec.

423 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent