Zabawy z Nelą. Zostań super odkrywcą! Recenzja

Podróże – te małe i te duże, te prawdziwe i te palcem po mapie… A chyba każdy lubi poznawać i odkrywać nieznane zakątki, przyrodę i ludzi – ich kulturę, tradycje, obyczaje oraz kuchnię. „Bo świat jest po to, żeby dowiedzieć się o nim jak najwięcej!” pisze Nela, mała Reporterka.

I właśnie tak czyni – mimo młodego (ba! bardzo młodego) wieku spełnia swe marzenia i dzieli się nimi pisząc książki podróżnicze dla dzieci.

To właśnie strzał w dziesiątkę – dziecko pisze dla dzieci szalenie interesująco, a zarazem z ogromną dawką wiedzy, która zostaje niepostrzeżenie przyswojona w niezmiernie przyjemny sposób.  

Miałam okazję trzymać w rękach książkę  „Nela i tajemnice świata”. Czytając relację dziewczynki można przenieść się w całkowicie inny świat. Wiele pięknych fotografii, mapek, notatek, ciekawostek, prosty język i urok  – to wszystko sprawia, że książka stałą się jedną z ulubionych lektur mojej córki.

Nela zaprasza nas na kolejną wyprawę – tym razem do Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Jednak podróż to nietypowa, bowiem wymaga od naszych pociech dużo więcej zaangażowania niż dotychczasowe spotkania z małą Reporterką.

Pozycja Zabawy z Nelą. Zostań super odkrywcą! to okazja do zdobycia wspaniałych nowych doświadczeń, a nawet sięgnięcia po dyplom Zdobywcy Przygód. Na niemal 90 stronach dzieci znajdą labirynty, rebusy, wykreślanki, zagadki słowne i inne zadania logiczne zawsze okraszone dawką informacji o świecie zwierząt, roślinności, a także kulturze i zabytkach poszczególnych krajów. Wszystkie te podróżnicze wyzwania pomogą rozwijać wyobraźnię, spostrzegawczość oraz zdolność logicznego myślenia. Wszystkie wciągają, a małe rączki i główki pracują.

Ta książka sprawia, że pragnie się odkrywać, podróżować, poznawać i szanować otaczającą nas przyrodę i chce się coraz więcej i więcej. Każdy mały i duży może spełniać swe marzenia i rozwijać skrzydła!

Monika Konieczny

 

Nela Mała Reporterka
Zabawy z Nelą. Zostań super odkrywcą!
Premiera: 17 lutego 2016r.
Więcej informacji: www.burdaksiazki.pl

Monika Konieczny

Monika Konieczny

Gdy nie siedzi przed komputerem – spędza czas w Operze czekając, aż córka skończy zajęcia baletu. Potem pędzi odebrać syna z zajęć gry na trąbce. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka książek (zwłaszcza dziecięcych) oraz podróży małych i dużych.

monikak@miastodzieci.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie