Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Wizyta w Narodowym Włoskim Cyrku Medrano w Poznaniu

Wizyta-w-Narodowym-Włoskim-Cyrku-Medrano-w-Poznaniu
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Narodowy Włoski Cyrk Medrano prowadzony przez rodzinę Casartelli to jeden z największych cyrków w Europie – piękny namiot i wystrój,  wygodny amfiteatr, 100 zwierząt, 40 artystów, 100 osób obsługi technicznej, 60 pojazdów transportujących wyposażenie – te liczby te robią wrażenie nawet na dorosłych widzach.
Prezentowany program jest kwintesencją sztuki cyrkowej, połączeniem elementów tradycji i nowoczesności. Z jednej strony wysypana trocinami arena, typowe numery cyrkowe i liczna gromadka zwierząt. Z drugiej, imponujące oświetlenie ledowe, piękna współczesna muzyka, nowoczesne kostiumy i choreografia.
                         
W czasie spektaklu można było podziwiać brazylijskich motocyklistów w kuli śmierci, akrobacje pod kopułą cyrku, ekwilibrystów, zabawnych komików, a także pokazy słoni indyjskich i afrykańskich, żyrafy, watusi, konie, wielbłądy, lamy, kangury, oraz strusie. Celowo użyłam słowa pokazy – gdyż prezentacja zwierząt miała formę raczej swobodną, daleką od tresury. Jedynie konie wykonywały zaawansowane, synchroniczne choreografie . Zwierzęta oglądane z bliska, w przerwie, czy po spektaklu sprawiały wrażenie naprawdę zadbanych, wręcz wypielęgnowanych. Może i dla nich nastały w cyrku lepsze czasy…Największym uznaniem dzieci cieszyła się "Baśn o Alladynie" – cyrkowa skrócona inscenizacja z udziałem artystów, egzotycznych zwierząt, tancerzy, z przepiękną muzyką, kolorowymi kostiumami i grą świateł.

 

865 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:cyrk