Jedyny i niepowtarzaly Ivan. Recenzja

Jedyny-i-niepowtarzaly-Ivan
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Ivan to goryl od 30 lat mieszkający w klatce i będący atrakcją dla klientów pewnego centrum handlowego. Jego najbliższymi przyjaciółmi są – stara słonica Stella i pies Bob. Przez te wszystkie lata Ivan zdążył pogodzić się ze swoim losem i do niego przywyknąć. Z jego słów bije bierność i apatia. Kolejne dni upływają mu na oglądaniu telewizji i rysowaniu, a jego obrazki całkiem dobrze się sprzedają. Ivan sam opowiada nam swoją historię. Za pomocą krótkich, mocnych zdań, konkretów nie uwikłanych w zbędne opisy przekazuje nam swoje przemyślenia i bardzo trafne spostrzeżenia. Goryla cechuje ogromna wrażliwość, a z jego opowieści bije mądrość, dojrzałość i smutek.

Autorka Katherine Applegate umieszcza komentarze goryla na kolejnych kartach książki w sposób bardzo przemyślany.

Czasami na stronie znajdziemy zaledwie jedno zdanie. Dzięki takiemu zabiegowi czytelnik ma więcej czasu na przemyślenia i zastanowienie się nad czytaną treścią.

Zniknięcie przyjaciółki Ivana Stelli i pojawienie się małej słoniczki Ruby pobudza nagle Ivana do działania i zmienia dotychczasowy bieg wydarzeń.

Historia kończy się dobrze, ale dostarczy czytelnikowi całej gamy wzruszeń i emocji.

To wspaniała lekcja empatii. Nie sądzę, żeby po lekturze tej książki ktokolwiek miał jeszcze ochotę na wizytę w cyrku, w którym występują zwierzęta.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Anna
www.maluszkoweinspiracje.blogspot.com

 

Jedyny i Niepowtarzalny Ivan
autor: Katherine Applegate
ilustrator: Patricia Castelao
przekład: Magdalena Zielińska
wiek: 8+
format: 130 x 198 mm
objętość: 320 stron
premiera: wrzesień 2014
Więcej informacji: Wydawnictwo CzyTam

845 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent