Wielkie Czytanie

Wielkie-Czytanie
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Spotkanie całych rodzin
Jak podkreślają organizatorzy: Zależy nam by Warszawiacy zechcieli nas odwiedzić całymi rodzinami, żeby w codziennym zabieganiu znaleźli czas na wspólną zabawę, żeby wyszli z domów i odkryli wraz z nami nowe, bardzo ciekawe sposoby spędzania czasu.

W ramach licznych atrakcji pikniku należy wymienić w szczególności koncerty zespołów: Vava Muffin oraz Maleo Reggae Rockers, występ zespołów muzyki i tańca irlandzkiego Carantouchill i Reelandia, a także pokazy grup tanecznych i wokalnych działających przy Ośrodku, opatrzone wspólnym tytułem „OKO prezentuje”.

Liczne warsztaty
Poza koncertami na terenie całego Pola Mokotowskiego rozmieszczone zostaną warsztaty plastyczne, muzyczne, literackie, ceramiczne, sportowe – zorganizowane w bajkowe krainy.
Partnerami zabawy będą: Komenda Stołeczna Policji, Straż Miejska m.st. Warszawy i Straż Pożarna.
Gospodarzami i konferansjerami w czasie Pikniku będą Steffen M?ller oraz Róża Cieślińska.

Wszystkie atrakcje dla dzieci są bezpłatne.
Jednocześnie organizatorzy będą starali się zachęcić wszystkich gości do lektury. Pokażemy – opowiada Agnieszka Barbasiewicz główna koordynatorka działań i równocześnie wielbiciel książek dla dzieci – jak atrakcyjne może być wspólne czytanie (aktorzy teatru Montownia będą czytać dzieciom bajki), zaprosimy wszystkich na kiermasz dobrej książki dziecięcej, odbędą się spotkania z autorami i ilustratorami dziecięcymi, można będzie obejrzeć wystawę polskiej ilustracji dla dzieci (przygotowaną na tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki Dziecięcej w Bolonii), a także wystawę prac przysłanych na organizowany przez Ośrodek Kultury Ochoty konkurs „Od baśni do bajki”.

Ogólnopolski konkurs literacki
Na piknikowej estradzie zostanie rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs literacki, ogłoszony w ramach projektu „Czytam, wiem, tworzę” (projekt realizowany przez Ambasadę Królestwa Szwecji i Biuro Kultury m.st. Warszawy) pt.: „Pippi Langstrump – przygód ciąg dalszy” oraz odbędzie się wręczenie przez Ambasadora Królestwa Szwecji głównej nagrody: wycieczki do Vimmerby – miejsca urodzenia Astrid Lindgren.

Partnerem wydarzeń literackich jest Instytut Książki.

Program Pikniku adresowany jest do dzieci, młodzieży, ich rodziców oraz całych rodzin. Biorąc pod uwagę frekwencję podczas ubiegłorocznej imprezy organizatorzy spodziewają się ok. 100 tys. gości.

DZIEŃ DZIECKA – PLAN SCENY
Prowadzenie: Steffen Móller, Róża Cieślińska

Występy pt.: „OKO prezentuje”:
– Zespół Tańca Nowoczesnego „Puls” DK RAKOWIEC

– Zespół Wokalny „Gong”

– SODA

– Europejska Akademia Tańca – pokazy grup Tanecznych

– SALSA – pokaz + nauka

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Występy:
Carantouchill + Reelandia 1,5 godzinny program pt. „Touch of Ireland”

Przedstawienie:
„Teatr Malutki”

Koncerty:
koncert chóru Dzieci z Kowna

14.00 – Vavamuffin

18.30 – Maleo Reggae Rockers (gwiazda)

Konkursy z nagrodami
Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu literackiego, ogłoszony w ramach projektu „Czytam, wiem, tworzę” (projekt realizowany przez Ambasadę Królestwa Szwecji i Biuro Kultury m.st. Warszawy) pt.: „Pippi Langstrump – przygód ciąg dalszy” oraz wręczenie przez Ambasadora Królestwa Szwecji głównej nagrody: wycieczki do Vimmerby – miejsca urodzenia Astrid Lindgren.

 

 Polecamy również Czytajmy baśnie! oraz Czytanie od narodzin

 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent