W jaki sposób nowoczesne, przedszkolne technologie, mogą rozwiązać problemy rodzica?
UD

W jaki sposób nowoczesne, przedszkolne technologie, mogą rozwiązać problemy rodzica?

W jaki sposób nowoczesne, przedszkolne technologie, mogą rozwiązać problemy rodzica?
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Specjalne systemy, ułatwiające zarządzanie placówką, stają się coraz popularniejsze w przedszkolach i żłobkach. Ich możliwości nie ograniczają się jednak tylko do ułatwiania pracy dyrektorom i wychowawcom. Nowoczesne technologie dedykowane przedszkolom mogą także ułatwić życie rodzicom. Co możesz zyskać dzięki przedszkolnym aplikacjom?

Zgłaszanie nieobecności dziecka? Nigdy nie było prostsze

Za każdym razem, gdy dziecko choruje albo szykujesz się do rodzinnego wyjazdu, musisz dzwonić do przedszkola albo pisać smsa? Czasem dodzwonienie się pochłania sporo czasu, a nie masz pewności, czy wiadomość zostanie odczytana?

Inso – obecność

Jedną z podstawowych funkcji przedszkolnych systemów jest właśnie zgłaszanie nieobecności. Możesz to zrobić zarówno z poziomu przeglądarki, jak i aplikacji – po prostu odpalając ją na telefonie i wybierając odpowiednią opcję. Wszystko trwa sekundy, a Ty masz sto procent pewności, że nieobecność została zaznaczona w systemie.

Dodatkowo, jeśli poślesz zgłoszenie odpowiednio wcześnie – system zaznaczy, że tego dnia nie trzeba zamawiać posiłków dla dziecka. To zaś oznacza, że koszty niewydanych posiłków zostaną odliczone od Twojego rachunku!

Informacje i aktualności z życia placówki? Zawsze pod ręką

Zdarzyło się, że jakaś informacja z przedszkola do Ciebie nie dotarła? A może w nawale codziennych obowiązków zapomniałaś o ważnej dacie? Większość systemów dedykowanych przedszkolom ma rozwiązanie i tego problemu. Pracownicy przedszkola zamieszczają informacje i aktualności z życia placówki na specjalnej tablicy ogłoszeń. Dzięki temu wszystkie istotne ogłoszenia masz zawsze pod ręką! W dowolnej chwili możesz sprawdzić, czy na tablicy nie pojawiło się nic nowego lub upewnić się, że dobrze zapamiętałaś wszystkie informacje.

inso aktualności

Niektóre systemy dają możliwość przesyłania w ten sposób informacji nie tylko wszystkim rodzicom, ale też pojedynczym osobom – opiekunom danego dziecka. Pozwala to na przekazywanie wiadomości indywidualnych.

Podgląd rozliczeń i dokonywanie płatności? Pełne dane i szybkie płatności

Jedną z najważniejszych opcji systemów przedszkolnych jest możliwość lepszego kontrolowania finansów. W roztargnieniu przegapiłaś kiedyś termin dokonania płatności? To się więcej nie zdarzy! Na koncie rodzica w systemie dostępne są informacje o należnościach, ale aplikacja dodatkowo może wysyłać powiadomienia o ich naliczeniu oraz przypominać o nich ponownie, jeśli dojdzie do opóźnienia w zapłacie. Jeżeli przedszkole posługuje się systemem bardziej kompleksowym – zyskujesz podgląd do wszystkich rozliczeń, a także szczegółów płatności. (Na przykład uwzględniających koszty posiłków czy dodatkowych zajęć.)

inso płatność

A uregulowanie należności? Nigdy nie było łatwiejsze. Z poziomu aplikacji możesz dokonać szybkiej płatności – kilka kliknięć i sprawa załatwiona! Prosto i bez niepotrzebnej straty czasu.

Co jeszcze mogą zaoferować rodzicowi systemy dla przedszkoli?

Powyższe opcje to podstawowe funkcjonalności – oferowane przez większość nowoczesnych systemów dla przedszkoli. Poszczególne systemy mogą jednak posiadać opcje dodatkowe. Na przykład Inso (https://inso.pl) – system dla przedszkoli i żłobków – poza powyższymi opcjami oferuje jeszcze kilka ciekawych funkcji. Twoje dziecko ma alergię lub nietolerancję pokarmową i boisz się, czy w przedszkolu na pewno nie zje czegoś nieodpowiedniego?

Inso umożliwia dyrektorom wprowadzenie danych o indywidualnych dietach. Od tej pory będą one brane pod uwagę przy zamawianiu posiłków, a pracownicy zawsze mogą sprawdzić, czego nie wolno podawać dziecku. Malucha odbierają z placówki różne osoby? Dyrektor może wprowadzić do systemu informacje o osobach, które mają upoważnienie do zabierania dziecka z przedszkola. Dzięki temu wiesz, że nikt niepowołany nie odbierze Twojej pociechy, a jednocześnie – że babcia czy ciocia, które czasem prosisz o przysługę, bez problemu będą mogły przejąć opiekę nad dzieckiem. Chciałabyś dostać zdjęcia albo film z przedszkolnego przedstawienia czy zabawy? W Inso tablica ogłoszeń może być wykorzystywana w dwojaki sposób – do przesyłania informacji, ale także plików.

Z komputera, z komórki, dostępne całą dobę

Dobry system przedszkolny dostępny jest i w wersji przeglądarkowej, i mobilnej. Dzięki to ty wybierasz, czy wolisz komfortowo sprawdzać informacje na ekranie laptopa, czy też korzystać z aplikacji ze smartfona albo tabletu, mając dostęp do danych w dowolnym miejscu i czasie. Obie opcje zawsze są dla Ciebie dostępne! Możesz przeglądać szczegóły rozliczeń albo sprawdzać tablicę ogłoszeń z każdego urządzenia – o dowolnej porze.

Dzięki nowoczesnym, przedszkolnym technologiom, możesz więc między innymi zaoszczędzić czas i zyskać gwarancję, że żadna ważna informacja nie umknie Twojej uwadze. Jeśli więc dyrektor placówki, do której chodzi Twoje dziecko, dotąd nie wprowadził takiego rozwiązania – może pora go do tego zachęcić?

 

 

Artykuł zewnętrzny

730 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent