Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Kapcie do przedszkola – Jak zadbać o wygodę i bezpieczeństwo dziecka?

Kapcie do przedszkola – Jak zadbać o wygodę i bezpieczeństwo dziecka?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Lista wyprawkowa do przedszkola zawiera wiele przedmiotów, które rodzice powinni kupić swojemu dziecku, aby w przedszkolu mogło czuć się dobrze i rozwijać swoje umiejętności. Oprócz kredek, bloków czy farb konieczny jest zakup kapci, w których stopy będą mogły oddychać, a dziecko będzie mogło czuć się po prostu dobrze. Jak wybrać odpowiednie kapcie do przedszkola?

O czym warto pamiętać podczas zakupu kapci do przedszkola?

Każdy rodzic dba o to, aby jego dziecko posiadało przedmioty zapewniające wygodę i radość. Nie inaczej jest w przypadku kapci. Podczas ich wyboru, warto zwrócić uwagę na ich rozmiar, materiał, z którego są wykonane, a także na wygląd. Muszą podobać się dziecku, które z pewnością zwróci uwagę na ich kolor, kształt czy wzory. Warto stawiać na popularne motywy np. dla chłopca samochody czy inne pojazdy, a dla dziewczynek serduszka lub kwiatuszki. Bardzo istotną kwestią jest wygoda obuwia do przedszkola.Kapcie do przedszkola powinny być wykonane z przewiewnych materiałów, które zapewnią komfort wielogodzinnego użytkowania. W dobrych kapciach stopa powinna swobodnie oddychać. Dodatkowo nie mogą obcierać delikatnej skóry malucha. Podczas zakupu kapci koniecznie należy zadbać o to, aby wybrać model, który pozwoli dziecku założyć je i zdjąć samodzielnie. Jest to szczególnie ważne w przypadku malutkich dzieci, które dopiero uczą się samodzielnego ubierania czy rozbierania. Bardzo popularne wśród rodziców są modele na rzep czy wsuwane z gumką. Ostatnią i szalenie istotną kwestią jest rozmiar. Obuwie malucha musi odpowiednio pasować, jednak nie wybierajmy kapci „na styk”, gdyż stopa malucha rośnie bardzo szybko. Właśnie dlatego nie warto kupować kapci klika miesięcy wcześniej. Najlepiej zrobić to na kilka tygodni przed rozpoczęciem roku przedszkolnego.

Jakie kapcie będą najlepsze?

Wymogiem każdego przedszkola są kapcie, które chronią stopy dziecka przed urazami, zimnem i wieloma innymi czynnikami. Wybór kapci dla dziecka to zadanie niezwykle trudne dla każdego rodzica, który przywiązuje dużą wagę do wygody i zadowolenia swojego malucha. Pamiętajmy, że dobre kapcie nie mogą zaburzać naturalnego rozwoju. Muszą być dopasowane do stopy, lekkie i naturalnie dobrane do kształtu stopy. Każde dziecko może mieć inną stopę np. wąską, szeroką, szczupłą, pulchną czy z wysokim podbiciem. W idealnie dobranych kapciach dziecko musi odczuwać komfort tak, jakby chodziło boso po powierzchni. Dobrze jeśli będą antypoślizgowe, jednak w większości przedszkoli mamy do czynienia z wykładzinami i dywanami, które do minimum zmniejszają ryzyko upadku w wyniku poślizgnięcia się.

Gdzie kupić dobre kapcie do przedszkola?

Zakup dobrych kapci to obowiązek każdego rodzica, który szykuje swoje dziecko do przedszkola. Warto zadbać o to, aby było to obuwie najwyższej jakości, ładne i komfortowe w użytkowaniu. W sklepach CCC, zarówno stacjonarnie, jak i online można znaleźć wiele modeli kapci dla chłopców i dziewczynek w niezwykle atrakcyjnych cenach. Szeroka oferta to pewność zakupu kapci, które pasują zarówno dziecku, jak i rodzicom. W CCC znajdziemy modele na rzepy, gumki, sznurówki i wiele innych. Pamiętajmy, że najlepsze kapcie do przedszkola to te, które spełniają oczekiwania dzieci, jak i rodziców.

 

 

Artykuł sponsorowany

715 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent