Tydzień czytania dzieciom

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza na V OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM.

Biblioteka nasza już piąty rok uczestniczy w kampanii czytania zainicjowanej przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Przez cały rok we wszystkich filiach i oddziałach dla dzieci odbywa się wielkie czytanie dla grup zorganizowanych (szkól i przedszkoli) jak i dla dzieci przychodzących do biblioteki z rodzicami.

Czytają bibliotekarki, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście – przedstawiciele różnych zawodów.

W pierwszym tygodniu czerwca odbywa się w całej Polsce Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który w tyskiej Książnicy organizowany jest bardzo uroczyście. Czytali u nas: prezydenci miasta, radni, lekarze, policjanci, dziennikarze, strażacy …

Tegoroczny tydzień zaplanowany jest w odmienny sposób, czytanie odbywać się będzie nie w bibliotekach, lecz w wielu niekonwencjonalnych miejscach, jak muzeum, kino, galeria, park, komnata solna…, a czytać będą goszczące nas osoby.

Inauguracja będzie miała miejsce 4.06.2006 (niedziela) w Parku Św. Franciszka i Św. Klary o godzinie 11:30 – Ojcowie Franciszkanie będą czytać „Lokomotywę”.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!!

(Szczegóły – dni, godziny, miejsca, w których przyjaciele biblioteki czytać będą dzieciom znajdują się w dziale Wydarzenia / Nie przegap! – redakcja)

 Polecamy również Czytanie od narodzin oraz Czytajmy baśnie!

Autor tekstu : Gabryela Ferdyn, Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:czytanie
Tydzień czytania dzieciom