Szpital Pluszowego Misia

Szpital-Pluszowego-Misia
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Szpital Pluszowego Misia realizowany jest przez studentów medycyny już od 3 lat. Poprzez zabawę, ma na celu zmniejszenie u dzieci w wieku przedszkolnym lęku przed szpitalem i środowiskiem lekarskim.

Dzieci poznają sprzęt lekarski

Dzieci są zapraszane do „szpitala” ze swoimi pluszowymi podopiecznymi, gdzie czekają na nich „lekarze” – studenci medycyny. Podczas wizyty każdy miś jest przebadany, a jego „rodzic” poznaje, czym jest stetoskop, rentgen, aparat USG.

Badanie w szpitalu Pluszowego Misia

W „gabinecie” przeprowadzane jest „pełne badanie lekarskie”: wywiady, oglądanie, badanie palpacyjne i osłuchiwanie, podczas którego dzieci mogą posłuchać swojego oddechu, bicia serca. Gdy pluszak wymaga dodatkowych badań diagnostycznych np. ma złamaną łapkę, lub trzeba obejrzeć jego narządy wewnętrzne, wysyłany jest ze swoim „rodzicem” na badanie RTG lub USG. W przypadku misiów potrzebujących intensywnej opieki medycznej, lub wymagających hospitalizacji – tłumaczymy dzieciom, że nie wszyscy mogą być wyleczeni w jednej chwili, a szpital, nie jest przerażającym budynkiem i ich „dzieci” na pewno nie będą same.

Dzieci w roli rodziców

Przyjmując rolę „rodziców”, dzieci stają się bardziej odpowiedzialne za swoje pluszaki, dzięki czemu łatwiej jest im zrozumieć, że do lekarza nie chodzi się za karę, tylko po to, by uzyskać pomoc. Dzięki odwróceniu ról uczą się, jak przezwyciężyć swój strach przed białymi fartuchami, nie czując jednocześnie presji, jaka mogłaby istnieć w normalnym gabinecie lekarskim.

Organizator:
Oddział Lokalny Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny EMSA przy Akademii Medycznej w Warszawie

Polecamy również  Hartowanie dziecka oraz Plucha i zmęczenie a depresja u dzieci

 

278 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent