Święty Antoni z Padwy. Recenzja książki

Antoni z Padwy recenzja książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Pamiętacie utwory hagiograficzne z czasów szkolnych? Zawsze fascynowały mnie te historie, ale nigdy nie trafiłam na przystępne wydanie takich opowieści. Może dlatego Eliza Piotrowska postanowiła przybliżyć dzieciom żywoty świętych – by nie były one jedynie krótkim fragmentem w szkolnym podręczniku.

Święci uśmiechnięci to seria kolorowych, kwadratowych książek, które ukazują się nakładem wydawnictwa Święty Wojciech. Autorką każdej z książek w serii jest Eliza Piotrowska, która odpowiedzialna jest również za charakterystyczne, przyjemne i humorystyczne ilustracje. Miałam przyjemność czytać część opowiadającą o Świętym Antonim z Padwy i już w pierwszym kontakcie spodobał mi się sposób w jaki autorka zabrała się za ten niełatwy temat. A to dlatego, że czerpie ona garściami z hagiograficznej tradycji! Mamy tu pięknie rymowany, rytmiczny wiersz oraz szczegółowy opis życia od narodzin do śmierci wraz z czynionymi przez Antoniego cudami. Całość napisana jest prostym językiem i z powodzeniem można ją czytać z przedszkolakami. Z drugiej strony ciekawy, historyczny temat może sprawić, że zainteresuje ona dzieci w wieku szkolnym. Dodatkowo w każdym tomiku znajduje się krzyżówka, której pytania nawiązują do wydarzeń opisanych w książce.

Święci uśmiechnięci to seria, w której opisano już wiele postaci ważnych dla tradycji chrześcijańskiej.

Święty Antonii z Padwy to historia wielu podróży i cudów. Po tej lekturze nie tylko dowiecie się czego patronem został ten Święty, ale poznacie też krótką rymowankę, która może Wam pomóc, gdy będziecie w potrzebie.

Książeczki z serii Święci uśmiechnięci to świetny prezent na wszelkie religijne uroczystości, a także ciekawa propozycja do wspólnego czytania w domu lub na katechezie. Cieszę się, że wśród literatury religijnej pojawiają się tak ciekawe pozycje, których szata graficzna i interesująca treść może zainteresować każde dziecko.

Ewelina Zielińska

Święty Antoni z Padwy
seria: Święci uśmiechnięci
Eliza Piotrowska
Liczba stron: 48
Wymiary: 195×195 mm
Oprawa: twarda
Wydawnictwo Święty Wojciech

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent