Smart kid belt w podróży – dlaczego to niezbędny gadżet dla rodzin?

Smart kid belt w podróży - dlaczego to niezbędny gadżet dla rodzin?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Każdy rodzic stawia bezpieczeństwo swoich dzieci na pierwszy miejscu. Świadczy o tym nauka odpowiedniego przechodzenia przez jezdnię czy noszenia odblasków po zmroku od najmłodszych lat. Co oczywiste, rodzice troszczą się także o bezpieczeństwo swoich pociech podczas podróży samochodem. Aby je zapewnić, zazwyczaj dobiera się odpowiedni fotelik samochodowy, dostosowany do wieku oraz wagi dziecka. Od jakiegoś czasu na rynku znaleźć można urządzenie, które z zgodnie z zapewnieniami producenta z powodzeniem zastąpić może fotelik samochody. Czym jest to urządzenie? Jak działa? Czy jest bezpieczne?

Czym jest i jak działa Smart Kid Belt?

Smart Kid Belt swoim wyglądem nie zwraca na siebie uwagi. Jest kawałkiem pasa, wykonanym z materiału, z którego wykonywane są samochodowe pasy bezpieczeństwa. Oprócz tego, zawiera on dwie klamry oraz przeplotki. Cena urządzenia również jest niepozorna – można go kupić już za kilkadziesiąt złotych. Dostępny jest w sklepach internetowych czy na stacjach benzynowych. Kolejna zaleta to niewielkie gabaryty. Zmieści się niemal w każdym schowku, w przeciwieństwie do nieużywanego tymczasowo fotelika samochodowego, zajmującego w aucie dużo miejsca. Co więcej, Smart Kid Belt posiada homologację, taką jak klasyczne foteliki, która pozwala używać go podczas przewożenia dzieci. Nic więc dziwnego, że sprzedawcy fotelików samochodowych nieprzychylnie patrzą na polski wynalazek i nie szczędzą mu krytyki. Naturalnie, najważniejszym argumentem jest potencjalny brak ochrony dzieci podczas jazdy. Producent odpowiada jednak na zarzuty, przedstawiając wyniki badań mające udowodnić, że dzieci transportowane na fabrycznych siedzeniach z odpowiednio zamontowaną nakładką, są objęte poziomem ochrony podobnym, jak w przypadku klasycznych fotelików.

Czy Smart Kid Belt może być używany zamiast fotelika?

Ceny klasycznych fotelików samochodowych są stosunkowo wysokie, a ich gabaryty zajmują sporo miejsca w aucie. Jeżeli w gospodarstwie domowym użytkujemy tylko jeden samochód, którym przewozimy dzieci, nie mamy kłopotu z jego przekładaniem. Jednak w przypadku chęci podróżowania taksówką lub innych samochodem, pojawia się problem. Niewielkie rozmiary powodują, że Smart Kid Belt jest świetnym rozwiązaniem w sytuacjach tego typu. Dzięki niemu nie musimy inwestować w inne urządzenia służące do przewożenia naszych pociech.

Czy Smart Kid Belt jest bezpieczny?

Opinie na temat bezpieczeństwa Smart Kid Belt są podzielone. Podczas gdy jedni są zdecydowanymi przeciwnikami tego rozwiązania, inni nie zamieniliby tego urządzenia na podkładkę czy fotelik samochodowy. Smart Kid Belt przeszedł wiele testów bezpieczeństwa, a także posiada amerykańskie oraz europejskie certyfikaty bezpieczeństwa, dostępne na stronie producenta. Umożliwiają one bezpieczne i zgodne z prawem używanie tego urządzenia do przewożenia dzieci w samochodach.

Jeżeli podczas podróży zostaniemy poddani kontroli policyjnej, nie musimy obawiać się mandatu za brak fotelika dla dziecka. Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, mamy obowiązek przewożenia dziecka w certyfikowanym urządzeniu, czyli na przykład z wykorzystaniem Smart Kid Belt. Został on bowiem zakwalifikowany do tej samej grupy co foteliki samochodowe i podkładki.

Podsumowując, korzystanie ze Smart Kid Belt to indywidualna sprawa każdego rodzica, jednak rozwiązanie to jest na pewno bardziej bezpieczne od przewożenia dziecka bez żadnego zabezpieczenia.

Artykuł sponsorowany

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent