Weleda
Weleda Baby

Jak wybrać najlepsze łóżeczko dla dziecka? Poznaj praktyczne wskazówki

Jak wybrać najlepsze łóżeczko dla dziecka? Poznaj praktyczne wskazówki
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Dla każdego świeżo upieczonego rodzica priorytetem jest stworzenie dla swojego dziecka bezpiecznego i komfortowego miejsca do snu. Wybór łóżeczka dla maluszka to jedno z pierwszych ważnych zadań, z którymi muszą zmierzyć się opiekunowie. W poniższym artykule przyjrzymy się więc najważniejszym czynnikom, które musisz wziąć pod uwagę, aby znaleźć najlepsze łóżeczko dla swojego dziecka.

Czym charakteryzuje się bezpieczne łóżeczko dziecięce?

Przy wyborze najlepszego łóżeczka dziecięcego priorytetem powinny być kwestie bezpieczeństwa. Co kryje się pod tym pojęciem i jakie powinno być bezpieczne łóżeczko dziecięce?

Łóżeczko dziecięce wolne od niebezpiecznych substancji chemicznych

Decydując się na zakup łóżeczka dla dziecka, zwróć uwagę na tworzywa, jakie zostały użyte do jego wykonania. Sprzęty, z którymi ma styczność dziecko, muszą być wolne od groźnych środków chemicznych. Materiały użyte do produkcji łóżeczka nie mogą zawierać substancji szkodliwych, takich jak ftalany, ołów czy formaldehyd. Zastosowanie nietoksycznych farb jest kluczowe dla zdrowia dziecka. Kupując meble dla niemowlaka, wybieraj sprawdzone sklepy i renomowanych producentów, aby mieć pewność, że użyte materiały spełniają normy i posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Bezpieczne łóżeczko dziecięce, w którym Twoja pociecha będzie mogła spać spokojnie, znajdziesz m.in. w asortymencie e-sklepu senmalucha.pl.

Stabilne łóżeczko dla dziecka, które zagwarantuje mu bezpieczny sen

W pierwszych miesiącach życia łóżeczko dla dziecka stanowi miejsce nie tylko snu i regeneracji, ale także wielu codziennych aktywności maluszka. To miejsce, w którym niemowlę spędza znaczną część doby. Z jednej strony dzięki barierkom stanowi ono zamkniętą przestrzeń, z której dziecko nie wypadnie i w której nie zrobi sobie krzywdy. Aby mieć jednak stuprocentową pewność, że maluch jest w łóżeczku bezpieczny, sprawdź, czy konstrukcja mebla jest stabilna i wykonana z trwałych materiałów. Łóżko dziecięce musi być solidne i porządnie wykonane. Niedopuszczalne jest występowanie w nim ostrych krawędzi i wystających części, które mogłyby zaszkodzić maluszkowi. Również odległości między szczebelkami powinny być niezbyt duże, aby zapobiec ewentualnemu zablokowaniu główki, rączki lub nóżki dziecka.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Szeroką ofertę łóżeczek dla dzieci znajdziesz w sklepach internetowych. Zacznij poszukiwania w e-sklepie cieszącym się dobrymi opiniami klientów i znajdź idealny pierwszy mebel, w którym Twój maluszek będzie spokojnie spał i szczęśliwie się rozwijał.

Artykuł sponsorowany

235 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent