Smakołyki na Dzień Dziecka

Smakołyki-na-Dzień-Dziecka
📖 Czyta się średnio w 1 min. 🕑
Zapamiętujemy te zapachy w dzieciństwie i nieświadomie tworzymy w głowie archiwum aromatów. Korzystamy potem z niego, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Czujemy się dobrze w jakimś towarzystwie, bo otoczenie pachnie przyjemnie, stajemy się zdenerwowani, gdy zapach pomieszczenia nas niepokoi. Trudniej nam wtedy zdawać egzamin lub prowadzić ważną rozmowę. Byśmy mieli lepszy dostęp do naszego archiwum, świadomie komunikowali się z zapachową pamięcią, warto poznawaniu zapachów poświęcić uwagę.

Różne domowe zabawy pomogą pielęgnować zmysły smaku i węchu dziecka. Gdy jesteśmy z maluchem na spacerze, odkrywajmy zapachy, które do nas docierają, nazywajmy je, zapamiętujmy. Przypominajmy je sobie „z zawiązanymi oczami”. Zapachowa wrażliwość pomaga odróżniać jedzenie dobrej jakości od jego przetworzonych przemysłowo namiastek. Porównajmy zapach pomarańczowego olejku do ciasta i otartej skórki z pomarańczy. W tym porównaniu olejek wypada nudno i chemicznie, a pomarańcza bogato i pięknie. Zapamiętany zapach lipcowych pomidorów z grządki, spowoduje, że nie będziemy zimą sięgali po ich bezwonne, zimowe podróbki.

 

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Autor tekstu : KW maj/czerwiec 2009

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent