Seria książek o Martynce. Recenzja

Seria-książek-o-Martynce

Chciałabym polecić wspaniałą serię o Martynce autorstwa Gilberta
Delahaye. Tłumaczenia podjęła się Wanda Chotomska i zrobiła to z dużym wdziękiem. Książkę zdobią przepiękne ilustracje Marcela Marliera, które tworzą bardzo spójną całość z tekstem. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Papilon.

Cała seria to bogaty zbiór opowiadań, przeznaczonych głównie dla dziewczynek w wieku 3-6 lat.

Martynkę poznajemy w różnych okresach jej życia, lecz niezmiennie jej przyjacielem jest pies Pufek, z którym przeżywa mnóstwo różnych przygód. Martynka jest bardzo miłą i rozsądną dziewczynką. Jej zachowanie pozwala małym czytelniczkom utożsamiać się z nią. Moja córeczka przestała bać się nauki pływania po przeczytaniu o tym jak Martynka chodziła z radością na basen. Czasami wędrujemy w wyobraźni Martynki, jak w opowiadaniu "Martynka w świecie baśni".  Wanda Chotomska zrymowała to opowiadanie i czyta się je wspaniale. Moja córeczka potrafiła go słuchać tak długo, aż poznała go na pamięć.

Mam ogromny sentyment do przygód Martynki, gdyż pomogły przetrwać mi, a przede wszystkim mojej córeczce, kiedy przebywała w szpitalu. Podczas długiego leżenie pod kroplówką bardzo ciężko jest utrzymać dzicko, aby leżało spokojnie w łóżeczku. A je znalazłam swój sposób – czytanie o Martynce sprawiało, że czas mijał szybko, a moja Lideczka szeroko się uśmiechała. 
Gorąco polecam.
Pozdrawiam
Małgosia Grzelak

 

Seria książeczek o Martynce Gilbert Delahaye i Marcel Marlier, Casterman, tłum. Wanda Chotomska
Wyd. Papilon

Przeczytaj także:
Seria o przygodach Martynki. Recenzja
Książki z serii o Martynce. Recenzja 

 

REDAKCJA MIASTADZIECI.PL
Tekst przysłany na konkurs MiastaDzieci.pl "Ksiażkowe Pogotowie ratunkowe". Pani Małgosia otrzymuje od nas książkę "Kołysała mama smoka" Wydawnictwa Literatura. 

Polecamy również Czytanie od narodzin oraz Czytajmy baśnie!

 

Autor tekstu : Małgosia Grzelak

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:czytanie