Brak pomysłu na Prima Aprilis? Aż 23 żarty dla dzieci i rodziców!

Brak pomysłu na Prima Aprilis? Aż 23 żarty dla dzieci i rodziców!

Prima Aprilis dziecka psikusy żarty
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑
Prima Aprilis – uważaj, bo się pomylisz! – recytują śpiewnie dzieciaki pierwszego kwietnia i płatają jeden figiel za drugim. Z roziskrzonymi oczkami obserwują otoczenie, a człowiek nie wie, na co się naraża siadając w swym ulubionym fotelu! Ale koniec z tym! Mamy dla Was super pomysły na psikusy, jakie z niewinną minką możecie spłatać swoim dzieciakom, albo dzieci mogą spłatać rodzicom. 

1. Robaczek w paście do zębów

Czy wiecie, że z rodzynków mogą powstać całkiem interesujące robaczki? A co by było, gdyby jeden taki rodzynkowy stworek wypadł z pasty do zębów w Prima Aprilis?

Opis żartu z robaczkiem znajdziecie TUTAJ.

2. Jajko na… twardo

Psikus na Prima Aprilis, który zawsze się sprawdza i będzie ze śmiechem wspominany jeszcze długo po 1 kwietnia. Jego zrobienie jest bardzo proste. Ale uwaga – trzeba zacząć przygotowania dzień wcześniej!

Przeczytajcie opis psikusa z jajkiem na twardo TUTAJ.

3. Zamrożona łyżka lub słomka

Ten żarcik wymaga nieco więcej przygotowań, ale jest świetnym pomysłem dla rodziców, którzy chcieliby zrobić psikusa na Prima Aprilis swoim dzieciom.

Jak zrobić psikusa z zamrożoną słomką? Zobaczcie TUTAJ.

4.  Nocne zmiany wyglądu

W nocy robimy maluchowi „makijaż” zmywalnym pisakiem. Na przykład piękne wąsy. To dopiero będzie ździwienie gdy rano spojrzy do lustra!

5. Robaczek w jabłku

Nieco pracochłonne ale warte zachodu. Wygląda i smakuje fantastycznie, a i śmiechu będzie mnóstwo!

Opis żartu z robaczkiem w jabłku znajdziecie TUTAJ.

6. Balon w toalecie

Masz szansę na zdobycie małego balonika wypełnionego helem? Ukryj go w muszli toaletowej i czekaj na minę osoby, która pierwsza pójdzie zrobić siusiu rano… Możesz także umieścić duży balon z helem w łazience ale z tym trzeba uważać. Umieściliśmy kiedyś za drzwiami balon – twarz zająca z wielkimi uszami i ciocia mało nie zeszła na zawał gdy w nocy, nie zapalając światła chciała skorzystać z toalety, a tam na wysokości jej twarzy pokazał się potwór z wielkimi uszami…

7. O rany! Zima wróciła!

W nocy popsikaj szyby od zewnątrz sprayem – sztucznym śniegiem lub sztucznym lodem i obudź dzieci okrzykiem: „zobaczcie ile śniegu napadało”!

8. Magiczny banan

Czy Twoje dziecko lubi jeść banany? A Ty lubisz robić psikusy? Wręcz dziecku banana pokrojonego w plasterki… od środka. Zobaczysz jaką będzie miało minę obierając go ze skórki.

Jak zrobić banana z niespodzianką przeczytasz TUTAJ.

9. Niezmywające się mydło

Ten żarcik na Prima Aprilis mogą zrobić dzieci rodzicom, albo… odwrotnie. Prosta zabawa na 1 kwietnia, która wywoła mnóstwo śmiechu!

Szybkie wykonanie niepieniącego się mydła zobaczycie TUTAJ.

10. Mleko ufoludka
zelone mleko ufoludka prima aprilis

Pomysł dla rodziców, którzy lubią robić psikusy swoim dzieciom. Zrób dla nich… mleko ufoludka. Wystarczy barwnik spożywczy i odrobina fantazji!

Jak zrobić zielone mleko? Opis żartu znajdziecie TUTAJ.

11. Unieruchomiona myszka komputerowa

Czy Wasi rodzice lub rodzeństwo korzystają z myszki komputerowej podczas pracy? Jeśli tak, mamy pomysł na psikusa na Prima Aprilis związanego z komputerem!

Zobaczcie jak unieruchomić myszkę komputerową w Prima Aprilis TUTAJ.

12. Budzikom śmierć!

Prosty psikus na prima aprilis, który chyba podniesie ciśnienie i mamie i tacie i starszemu rodzeństwu. Bo nagle rano okaże się, że wszyscy zaspali, a budzik zadzwonił o godzinę za późno…

Zobacz jak przygotować psikus z zegarkami TUTAJ.

13. Cenny papier toaletowy

Czy papier toaletowy może być cenny? Wyobraźcie sobie minę kogoś z rodziny, kto sięga po papier i widzi, że ma w ręku papier z pieniędzy.

Jak stworzyć cenny papier toaletowy, zobaczcie TUTAJ.

14. Wielkie stopy

Do tego 1-kwietniowego psikusa musicie się przygotować dzień wcześniej. Co zrobi tata, gdy okaże się rano, że jego ulubione buty nie pasują? Na pewno będzie zaskoczony. Wtedy dzieci mogą krzyknąć „Prima Aprilis!”

Przygotowanie psikusu z butami zajmie tylko chwilkę, sprawdźcie TUTAJ.

15.  Cukier? Sól?

Psikus stary jak świat, ale zawsze na czasie. Prosta, ale … trochę mało smaczna zabawa na Prima Aprilis to zamiana cukru na sól. Herbata lub kawa „posłodzona”  w ten sposób smakuje dość specyficznie i zapewne zostanie na długo w pamięci osoby, która ją piła.

Sprawdźcie na czym dokładnie polega ten żart TUTAJ.

16. Fałszywe jajko sadzone

Jak nabrać dziecko już z samego rana? Zrób mu „jajko sadzone” z połówki moreli z puszki i bitej śmietany.

Zobaczcie opis przygotowania psikusa krok po kroku TUTAJ.

17. Sprawa kryminalna
Żart na prima aprilis dla dzieci pomysły na psikusy

Żart na prima aprilis prawie jak z filmu sensacyjnego! Jeśli lubicie psikusy z dreszczykiem, ten na pewno przyniesie sporo radości. Tajemnicze zniknięcie, porywacze i okup…

O co chodzi z tym kryminalnym psikusem, przeczytacie TUTAJ.

18.  Komputerowe chochliki

Tego psikusa na Prima Aprilis proponujemy zrobić tylko rodzicom z ogromnym poczuciem humoru! Inni mogą nie być zbyt rozbawieni…

Jak ożywić domowe chochliki komputerowe? Zobaczcie TUTAJ.

19. Jajka z niespodzianką 

Co powiecie na taki żart: Mama robi nam rano jajecznicę. Otwiera opakowanie z jajkami i… o rany! W pudełku z jajkami siedzą bardzo dziwni panowie i panie – buźki z dziwnymi minami.

Czy wiecie jak przygotować taki żart? Przeczytajcie TUTAJ.

20. Paskudne czekoladowe pralinki

Zrób paskudne czekoladowe pralinki, opakuj je pięknie i podaruj komuś w prezencie. Oj to będzie żart! A co znajduje się w takich paskudnych pralinkach? No jak to co? Brukselka tfu tfu!

Zobaczcie, jak zrobić pralinki z brukselki TUTAJ.

21. Kolorowe jabłko – żart, który dajemy dzieciom do szkoły

22.  Uwaga! Ktoś na mnie patrzy!

To bardzo prosty dowcip. Wystarczy nakleić na różnych przedmiotach duże oczy (takie plastikowe ruchome oczy, które można kupić w sklepach papierniczych. Dziecko otwiera lodówkę, a tam… mleko się na niego gapi!

i ostatni żart – spektakularny! ta dam !!!!…

23. Czekoladowa kupa!
Kupa z czekolady, słodka kupa

Aż trudno uwierzyć, że jest jest po prostu przepyszna! Przepis znajdziesz TUTAJ

Napiszcie do nas jeśli znacie inne równie wesołe psikusy – czekamy pod adresem redakcji redakcja@miastodzieci.pl. Najciekawsze pomysły nagrodzimy! 

Życzymy udanej prima aprilisowej zabawy i wiele śmiechu!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie