Weleda
Weleda Baby

Pomysły na świąteczne upominki.

Pomysły na prezenty. Boże Narodzenie
📖 Czyta się średnio w 6 min. 🕑

Z tymi niespodziankami często nie jest łatwo…

Spróbujmy się zastanowić, co lubią nasi bliscy? Czy wolą spędzać spokojnie czas przy miłej lekturze książki? Czy interesują się filmem i teatrem? A może fascynują się dziedzinami nauk: zoologią, astronomią czy archeologią? A może dziecko ma zdolności manualne, uwielbia rysować bądź konstruować? Aby trafnie dobrać upominek na święta bądź Mikołajki powinno się sprawdzić co dana osoba już posiada, i oczywiście jakie ma zdolności lub hobby ważny jest też oczywiście wiek kandydata na obdarowanego. Gdy na te pytania sobie odpowiemy, dobór prezentu będzie bardzo prosty i zadawalający: „Świętego Mikołaja”, jak i osobę oczekującą prezentu!

Upominki dla dziecka:

Gry planszowe. W erze komputerów często zapominamy jak wspaniałe są gry planszowe. Nie tylko oszczędzają kręgosłup i wzrok, ale przede wszystkim pozwalają większej grupie dzieci wspólnie się bawić. Rozwijają wyobraźnię i uczą relacji między uczestnikami. Można np. wybrać grę „Memo” do nauki angielskiego – prosta, znana zabawa, ale po angielsku albo „Super farmera” firmy Granna – ta gra zjednoczy całą rodzinę.

Jeśli maluchy kochają „pluszaki”- poszukajcie przeuroczych bohaterów filmu Minionki!

Filmy familijne pozwolą zasiąść całej rodzinie do wspólnego oglądania. Bywa, że zapracowani rodzice nie mają czasu dla dziecka… W takiej sytuacji chyba najlepszą opcją będzie wybór bajki lub filmu o którym po obejrzeniu będziemy mogli z dzieckiem porozmawiać i pozastanawiać się nad życiem głośno.

Jeśli lubicie książki… Polecamy Waszej uwadze książkę Wydawnictwa Dwie Siostry zatytułowaną bardzo kontrowersyjnie, mianowicie „Kupa, przyrodnicza wycieczka na stronę”. Z pewnością wiele się z niej nauczycie. Czy wiedzieliście, że płetwale błękitne robią kupę w kolorze lodów truskawkowych…?! A dlaczego? Bo jedzą krewetki. Ciekawą pozycją jest też książka Wojciecha Kołyszko „Latający Śpiwór i Maski Wstydu” wydana przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne składa się ona z dwóch części: bajki oraz Instrukcji Obsługi Wstydu. Sprawdźcie koniecznie.

Bajki i słuchowiska muzyczne dla dzieci wydane na płytach CD w kolekcji zatytułowanej Bajki Grajki to niepowtarzalne doznania emocjonalne. Wydawnictwo Omedia Sp. Z o.o. wydało już 50 tytułów! M.in. bajkę Konik Garbusek, Pan Ropuch, Lata ptaszek, Dwóch takich co ukradli księżyc… i mnóstwo, mnóstwo innych bajek z naszego dzieciństwa nagranych przed laty przez Polskie Nagrania. Warto przywrócić wspomnienia i pokazać dzieciom kawałek naszego pięknego i odległego już dziś świta.

Upominki dla mamy:

Poradniki są zawsze w modzie! Na rynku pojawiają się wciąż nowe pozycje, które każda mama pragnie zgromadzić w swej kolekcji. Ciekawym szczególnie pomysłem może okazać się książka o uprawianiu jogi, np. „Joga dla zapracowanych”! Jeśli mamusie mają zmysł artystyczny, polecam książkę o biżuterii z koralików. Bardzo modny temat w tym roku. I mnóstwo innych, oryginalnych i eleganckich propozycji, pasujących do każdej kobiety.

Miłym drobiazgiem może być delikatny szaliczek i rękawiczki. Idzie zima, więc takich elementów nigdy w szafie za wiele. Biorąc pod uwagę, że kobiety lubią mieć w czym wybierać, dopasowywać kolorystycznie dodatki – bez wahania udajcie się do sklepu!

Nastrój świąteczny dociera do serca poprzez piękne piosenki i melodie. Mamy najczęściej ulegają romantycznej atmosferze, wzruszają się podczas wspominania dawnych lat… A co najlepiej przywołuje miłe myśli i uczucia? Właśnie muzyka! Zobaczcie czego słucha Wasza mama i poszukajcie w sklepach muzycznych. Na szczególną uwagę zasługują ścieżki dźwiękowe z filmów romantycznych. Kompozytorzy: J.P.Kaczmarek, James Newton Howard, Danny Elfman, John Williams czy James Horner przodują w tworzeniu pięknych filmowych klimatów muzycznych. Polecamy!

Upominki dla taty:

Czy wasz domowy tatuś to duże dziecko? Lubi się bawić z synkami wszelkimi samochodzikami i innymi chłopięcymi zabawkami? Pozwólmy mu poczuć się jak dziecko i spełnić dziecięce marzenia! Podarujcie mu coś mniej praktycznego, ale budzącego wspomnienia i wzruszenie: składany model samolotu, grę komputerową lub kolejkę elektryczną! Nie możemy przecież zapominać, że w każdym z nas kryje się niewinne dziecko, które ma jakieś niespełnione marzenia… Boże Narodzenie to czas kiedy odkłada się na bok codzienność, pragmatyzm, a do głosu dopuszcza sentymenty i uczucia. Zaryzykujcie! Zaskoczy was reakcja pozornie twardych mężczyzn…

A może by tak zabrać tatusia na wystawę starych samochodów do Brwinowa k.Warszawy? Można kupić bilet wstępu i ładnie go zapakować w kolorowe pudełeczko, a później wspólnie spędzić popołudnie? Stare auta są dziełem sztuki, która każdego mężczyznę zachwyci!

Czy komplet skarpetek i książki historyczne są już tradycją w doborze prezentów? Jeśli tak… to czas na zmianę! Może by tak podarować rodzinną fotografię w pięknej ramce, wykonanej własnoręcznie przez dzieci? Rodzice uwielbiają w pracy zerkać na swoje pociechy, tylko najczęściej zdjęcia, które stoją, są mało aktualne… Warto to wykorzystać!

Upominki dla siostry i brata:

Czy lubisz spędzać czas ze swoim rodzeństwem? Czy chcesz, by Twoje dzieci łączyły bliskie, przyjacielskie więzi? Najlepszym sposobem na pogłębianie relacji są zabawki, które trzeba używać w grupie. Można rozważyć kupno piłki, paletek do ping-ponga, „rzutek” do tarczy czy „kości do gry”. Gdy dzieci są już nieco starsze potrzebują więcej ruchu, więc wszelkie prezenty zachęcające do aktywności fizycznej powinny być mile widziane. Sprawimy nie tylko radość, ale i zadbamy o zdrowie.

Idealnym pomysłem na wspólne z rodzeństwem spędzanie czasu jest także wykonywanie dekoracji świąteczno – karnawałowych. W księgarniach znajdziecie pełno książek podpowiadających jak i z czego wykonać ładne ozdoby. Własnymi siłami można pięknie udekorować cały dom, mając przy tym mnóstwo satysfakcji i dobrej zabawy!

Te i inne propozycje czekają na Was! Mam nadzieję, że chociaż zainspirowaliśmy Was do poszukiwań ciekawych upominków mikołajkowo- świątecznych.

Gdy będziecie poświęcać swój cenny czas tym poszukiwaniom – nie zapomnijcie o jednej, najważniejszej kwestii: Dla Bliskich Najistotniejszy jest czas spędzony z Wami! Nie żadne prezenty, tylko Wasza serdeczna Miłość! Niechaj ta myśl towarzyszy Wam w tym szczególnych grudniowych chwilach!

 

Polecamy również Pomysły na mikołajkowe i świąteczne upominki  oraz Prezenty, prezenty… A tak może lista prezentów?

218 ocen
4.98
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Irmina Szadkowska

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent