Pomyśl, połącz, graj! Recenzja

Lubicie gry karciane? My mamy takie szczęście, że nasze dzieci od zawsze lubią wszelkie gry – pewnie też dzięki temu, że rodzinnie uczestniczymy w zabawie. Gry karciane zaś cieszą się coraz większą popularnością i coraz większy jest ich wybór.

Tym razem w nasze ręce trafiła seria gier „Pomyśl i Połącz!”. Teraz zapytam Was: chcecie sprawdzić swoją wiedzę z zoologii, anatomii bądź astronomii? Znacie odpowiedzi na pytania: Czy krokodyl jest wszystkożerny? Czy mucha ma sierść? Czy ucho składa się z komórek? Czy Mars należy do planet skalistych czy gazowych? Czy Saturn ma księżyce? Te i wiele innych zagadnień czeka na rozwiązanie. Tym razem nie wiecie? W następnym rozdaniu już będziecie zapewne pamiętać… jeśli tylko sięgnięcie po gry:

– Pomyśl i Połącz! Wszechświat.

– Pomyśl i Połącz! Zwierzęta.

– Pomyśl i Połącz! Ciało człowieka.

„Pomyśl i Połącz!” są to wesołe, bardzo przyjemne gry edukacyjne, kolejno o: układzie słonecznym, zwierzętach i ludzkim ciele. Gry przeznaczone są dla 1-8 graczy w wieku od 7 lub 8 lat. W niewielkich pudełkach znajdziemy 100 kart i instrukcję. W grach kartom z rysunkami elementów układu słonecznego, zwierząt czy też  części ciała należy przyporządkować odpowiednie karty z ich opisami. Wygrywa osoba, która pierwsza pozbędzie się swoich kart. Ale nie tylko wiedza ma tu znaczenie, łut szczęścia też się przyda:) W trakcie gry spodobało nam się to, że rozgrywka jest dynamiczna, zasady proste. Trzeba trochę pogłówkować, ale nie jest to godzinne zniechęcające ślęczenie i rozmyślanie. My w początkowej fazie nieco ułatwiliśmy sobie zadanie (głównie dlatego, by nie zniechęcić dzieci poziomem trudności) wybierając tylko niektóre z dostępnych kategorii – mniej kart do dyspozycji, ale też dobra zabawa i dla młodszych dzieci.

            

Gry z serii „Pomyśl i Połącz” stanowią porcję wciągającej rozrywki w połączeniu z solidną porcją wiedzy. Niepostrzeżenie rozwijamy swoje wiadomości w atmosferze wesołej zabawy. Świetna pozycja szczególnie dla rodzin z dziećmi, ale też i dla dorosłych, którzy lubią w ten sposób spędzać czas w gronie znajomych. Gry rewelacyjnie nadają się na podróż, wycieczkę, wyjazdy – nie zajmują wiele miejsca i mogą być zawsze pod ręką. Zachęcam!

Dziękujemy firmie Albi za egzemplarze recenzenckie

Autor tekstu : Monika Konieczny

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:gry planszowerecenzje