UD

Pomogli dzieciom autystycznym

Pomogli-dzieciom-autystycznym
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Jesteśmy nauczycielkami w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 w Przemyślu. Do naszej szkoły chodzą dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej i ruchowej oraz dzieci autystyczne. My właśnie pracujemy w oddziałach dla dzieci z autyzmem. Dzieci są super, chcą się uczyć, chcą poznawać nowe rzeczy i nowych ludzi, ale nie zawsze jest łatwo, ale nikt przecież nie powiedział, że tak będzie.

Chcemy pomóc naszym dzieciom na tyle ile potrafimy, ale przeszkód na naszej drodze i ludzi je tworzących jest wiele. Znalazły się jednak osoby, które zechciały nam pomóc, pokazały dobre chęci i wielkie serce. Gdy zaczynałam szukać sponsorów, nie sadziłam, że ktoś się odezwie, ale mile się zaskoczyłam. Praktycznie na drugi dzień odpisała mi p. Anna Śledziewska z firmy FELLOWS Polska i zgodziła się przekazać nam bindownicę, tak żeby zadania naszych dzieci nie fruwały, tylko były spięte w jedną całość. Bindownica tak jak przypuszczałam okazała się świetną sprawą, używamy jej ciągle i mam nadzieje, że będzie nam długo służyć. Dziękujemy.

Tak dobrze rozpoczęte poszukiwania zmobilizowały nas do dalszych działań. I tym razem nie zawiodłyśmy się na ludziach i firmach. Firmy PENTEL, PAPERMATE, ACTION S.A przysłały nam różne przybory piśmiennicze. Dzięki nim nasi uczniowie mają kolorowo w zeszytach, ładne i barwne prace plastyczne, a zostało nam też na prezenty. Dziękujemy.

Podstawowe wyposażenie zaczęło nam się kompletować, ale to wciąż było mało. W związku z tym, że nie mamy podręczników i ciągle korzystamy z ksera, zużywamy bardzo duże ilości papieru. Postanowiłyśmy więc zwrócić się z prośbą do wielkich i mniejszych firm produkujących i sprowadzających papier biurowy. Na kilkanaście próśb wysłanych w świat odpowiedziała tylko jedna firma MERCATORPAPIER. Pan Jarosław Pędrys odpowiedział natychmiast a dwa dni później dostałam zaskakującą mnie ilość kolorowego papieru ksero. Dziękujemy.

Nie znalazła się ani jedna firma, która chciałaby nam przekazać nawet niewielką ilość białego papieru, no cóż będziemy szukały dalej.
Podstawowe produkty to tylko część z naszych potrzeb, a nasze potrzeby są duże. Nasze dzieci oprócz nauki bardzo lubią zabawę, niestety zabawki edukacyjne czy klocki są u nas materiałem deficytowym. Pomyślałam, że jest tyle firm produkujących zabawki i sklepów, że na pewno nie będę miała problemu z ich pozyskaniem. Niestety na bardzo wiele próśb odpowiedział tylko jeden sklep internetowy KOLOROWAKROWA. To właśnie dzięki niemu uczniowie mają drewniane klocki, które chętnie układają, a i wśród innych klas cieszą się dużą popularnością.

Aby urozmaicić dzieciom zajęcia i pokazać nowe możliwości i nowych ludzi zapraszamy gości. Jednym z nich jest Policjant, chcąc aby dzieci miały pamiątkę po tej wizycie, musiałyśmy się postarać o odblaski. Tak jak poprzednio spróbowałam poszukać sponsorów, wysłałam zapytania do firm produkujących takie właśnie gadżety i ku mojemu zaskoczeniu prawie natychmiast odpowiedziały dwie z nich BATTECHNIK I KANDO. Dzięki firmom a przede wszystkim dzięki ludziom w nich pracujących nasi uczniowie podczas spotkania z Policjantem dostaną odblaskowe naklejki.

Mamy wiele kolejnych pomysłów aby nasze zajęcia były ciekawsze, chcemy aby nasi uczniowie poznawali nowych ludzi, aby uczyli się nowych rzeczy ale nie w szkolnych murach tylko poza nimi, tak żeby wiedza szybciej i lepiej się wchłonęła. Tak więc jesteśmy w trakcie poszukiwań sponsorów, myślę że te poszukiwania będą trwały przez cały rok. Firmom, które nam pomogły DZIĘKUJEMY, a w szczególności ludziom którzy przeczytali moje e-maile, nie wyrzucili ich, co więcej – chciało im się pomóc. Wiemy, że zwykłe dziękuje wysłane pocztą elektroniczną to mało, dlatego właśnie ten artykuł. Nim chcemy podziękować tym wszystkim, którzy w obecnych czasach mają serce i dobre chęci.

Elżbieta Kopeć – nauczyciel SOSW nr 1 w Przemyślu

370 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent