UD

Pediatra online – jak uzyskać pomoc medyczną dla dziecka w 15 minut?

📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Pediatria to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką chorób wieku dziecięcego – ale nie tylko! Z lekarzem tej specjalizacji porozmawiasz także na szereg innych tematów, w tym tych dotyczących pielęgnacji, żywienia oraz harmonogramu szczepień. Co więcej, to właśnie on wystawi Ci L4, abyś mógł zająć się swoją chorą pociechą. W każdym z tych przypadków otrzymanie fachowej porady medycznej jest możliwe bez wychodzenia z domu – nawet w nocy. Jak umówić się na wizytę u pediatry online w zaledwie 15 minut? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz poniżej!

Pediatra online – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Prężny rozwój technologiczny sprawia, że pacjenci mają coraz lepszy dostęp do udogodnień, jakimi są platformy telemedyczne. Umożliwiają one praktycznie natychmiastową rozmowę ze specjalistami rozmaitych dziedzin, w tym także z pediatrą. Ta forma porady nie tylko zaoszczędzi Twój cenny czas, ale też pozwoli uniknąć długich kolejek i narażania się na kontakt z innymi chorymi w ciasnej poczekalni – jest to szczególnie istotne w przypadku małych pacjentów.

Twoja pociecha dostała w nocy wysokiej gorączki? Dolegliwości żołądkowo-jelitowe nie pozwalają jej spać? A może ciągle się drapie i nie przestaje płakać? Niezależnie od symptomów, którym musicie wspólnie stawić czoła, warto jak najszybciej poszukać pomocy medycznej. Wybierając telekonsultację u pediatry on-line, otrzymasz ją przez całą dobę – również w niedziele i dni świąteczne. Co bardzo ważne, nie będziesz zdany na wolne terminy ani dobrą wolę rejestratora.

Kiedy wybrać telekonsultację z pediatrą on-line?

Złe samopoczucie Twojego dziecka to nie jedyny powód, który powinien skłonić Cię do rozmowy z pediatrą on-line. Oprócz omówienia z nim niepokojących objawów możesz poprosić go o analizę badań laboratoryjnych lub obrazowych, udzielenie fachowej porady – na przykład na temat profilaktyki chorób wieku dziecięcego, suplementacji, szczepień lub żywienia – czy wystawienie takich dokumentów jak L4 dla opiekuna, e-skierowania do placówki specjalistycznej oraz e-recepty na kontynuację dotychczasowego leczenia.

Jak wygląda wizyta u pediatry online?

Teleporada u pediatry online nie odbiega znacząco od doświadczeń, które znasz z gabinetu stacjonarnego. Oczywiście lekarz nie jest w stanie wykonać badania fizykalnego, natomiast przeprowadzi bardzo dokładny wywiad medyczny. Po przeanalizowaniu objawów małego pacjenta, historii jego choroby oraz dokumentacji medycznej, np. książeczki zdrowia i aktualnych wyników badań, będzie on mógł postawić diagnozę i wdrożyć stosowne leczenie. Podczas teleporady może on także poruszyć kwestie dotyczące suplementacji, przebytych infekcji czy codziennych nawyków. Ponadto w określonych sytuacjach wystawi on e-skierowanie na pogłębienie diagnostyki lub do konkretnego specjalisty, np. ortopedy, endokrynologa czy alergologa.

Jak przygotować dziecko na teleporadę medyczną?

Teleporada z pediatrą online odbywa się za pomocą telefonu, wideorozmowy lub czatu SMS. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, lekarz może chcieć porozmawiać z małym pacjentem – oczywiście jeśli nie utrudni mu tego jego wiek lub stan zdrowia. Warto zatem przygotować dziecko na taką ewentualność jeszcze przed rozpoczęciem połączenia. W tym celu wybierz miejsce, które jest ciche i pozwoli mu na pełne skupienie, bez niepotrzebnych bodźców wzrokowych i słuchowych. Uprzedź go, że w trakcie konsultacji mogą paść pytania o jego samopoczucie i pamiętaj o tym, aby podczas wywiadu uzupełniać jego wypowiedź o istotne szczegóły.

Pediatra on-line – jak umówić się na teleporadę?

Planujesz umówić się do pediatry prywatnie, ale zależy Ci na szybkiej realizacji usługi? W takim razie skorzystaj z opcji oferowanej przez platformę telemedyczną Med24. Po przejściu 2-minutowego procesu rejestracji, opłaceniu wizyty i wybraniu formy kontaktu (telefon, czat SMS, wideorozmowa) lekarz dyżurujący odezwie się do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie. Wybierają wariant Wizyty Express, możesz spodziewać się rozpoczęcia połączenia w ciągu zaledwie 15 minut. Dodatkowo należy podkreślić, że konsultacje z pediatrą  Express w Med24 są dostępne przez całą dobę, także w weekendy i dni świąteczne.