Ogród Świateł, wyjątkowe wydarzenie dla całych rodzin

© Ogród Świateł
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑
Ogród Świateł jest wyjątkowym wydarzeniem, które cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona odbiorców. Niespotykane przedstawienie plenerowe, oparte na grze światłem, pozwoli na przeżycie niezwykłej przygody, która zapadnie w pamięci każdemu, kto odwiedzi magiczne ogrody, rozlokowane w jednym z czterech miast Polski. Przyjrzyjmy się ciekawemu wydarzeniu z bliska.

Poznaj magiczny świat bajek w ogrodzie świateł

Ogród Świateł jest wydarzeniem stworzonym dla wszystkich, którzy kochają magię, bajki oraz piękny, dziecięcy świat. Za pomocą światła tworzona jest wyjątkowa historia, która wzbudza nieznane dotąd emocję- nie codziennie możemy odwiedzić królika z Alicji w Krainie Czarów, spotkać się z krasnoludkami z Królewny Śnieżki, zrobić zdjęcie Pionkiem, stanąć obok groźnego Kapitana Haka z Piotrusia Pana, czy skryć się pod świecącym muchomorkiem. Koncepcja Ogrodów Świateł zakłada, że cztery, wyjątkowe, niespotykane dotąd ekspozycje, w czterech różnych częściach kraju, są współczesną formą rodzinnych spotkań oraz kreatywnego spędzania wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizowane wydarzenie ma za zadanie wywołać ogrom ciepłych, pozytywnych emocji, a na twarzach dzieci pełne ekscytacji spojrzenia i szerokie, radosne uśmiechy. Ogród Świateł to niezwykłe przestrzenie, przepełnione pasją, nowoczesną technologią oraz dobrą energią, dedykowane przede wszystkim dla najmłodszych gości oraz ich Rodziców, którzy pragną podarować swoich dzieciom prawdziwy rollercoaster emocji i wrażeń.

Szczegóły wydarzenia na stronach eBilet (https://www.ebilet.pl/kategorie/ogrod-swiatel/).

Wystawę odwiedzają dorośli, a przede wszystkim rodziny z dziećmi, którym na długo Ogród Świateł zostaje w pamięci. Wydarzenie jest niecodzienną atrakcją dla dzieci w każdym wieku. Co więcej, jest to doskonała okazja, by lektura czy oglądana bajka stała się rzeczywistością, co dla dzieci jest przeżyciem niezwykle ekscytującym. W sezonie jesienno-zimowym, gdzie wakacyjny, beztroski czas pozostał tylko wspomnieniem, Ogród Świateł umili kapryśną aurę, trud nauki oraz obowiązków czy monotonię każdemu dziecku, które będzie mogło przenieść się w magiczny, świetlny świat bajek.

Ogród Świateł to wydarzenie, będące w ścisłej współpracy z Muzeum Inżynierii i Techniki, 12 Bella Skyway Festiwal, Legendia oraz Gdynia Jarmark. To sprawia, że odwiedzając wystawę, oprócz wyjątkowej podróży po metaforycznym, multimedialnym świecie, podążaniu świetlnymi szlakami, na odwiedzających czeka wiele innych atrakcji. W cenie zakupionych biletów możemy korzystać z dostępnych karuzel Legendii, różnorodnych punktów gastronomicznych oferujących przepyszne przekąski oraz napoje dla dzieci i dorosłych, gier i zabaw, wykonywać wyjątkowe zdjęcia oraz wiele innych. To sprawia, że na zwiedzanie Ogrodu Świateł powinniśmy przeznaczyć mniej więcej 60- 90 minut. Dla gości Ogrodu Świateł dostępny jest także parking, co pozwoli na swobodny dojazd.

Cztery wystawy, cztery motywy bajek

Ogród Świateł w Gdyni: Alicja w Krainie Czarów

W sezonie 2022/2023 cieszący się popularnością Ogród Świateł zawitał do Gdyni. W tym mieście motywem przewodnim wystawy jest bajka Alicja w Krainie Czarów. Miejscem docelowym stał się Park na Kolibkach, który na cztery miesiące zamienił się w zaczarowany, magiczny świat, stwarzając okazję do niezapomnianych wspomnień dla mieszkańców Trójmiasta oraz okolic. Jedną z największych atrakcji w Ogrodzie Świateł w Gdyni jest 14- metrowa choinka multimedialna. Królicza nora, szeroko uśmiechnięty kot, to tylko kilka dostępnych atrakcji świetlnych.

Bilety na eBilet.pl (https://www.ebilet.pl/biznes/pozostale/ogrod-swiatel-alicja-w-krainie-czarow/)

Ogród Świateł w Krakowie: Piotruś Pan

W Krakowie stworzony został Ogród Świateł z motywem przewodnim bajki Piotruś Pan. Bez względu na wiek, przekraczając „próg” wystawy plenerowej, każdy z nas przenieść się będzie mógł do świata wiecznego dzieciństwa, pełnego beztroski oraz fantazji. „Krakowska Nibylandia” pozwala na poznanie ciekawych przygód Dzwoneczka, Piotrusia Pana, Wendy i jej braci. 30 instalacji świetlnych robi piorunujące wrażenie na odwiedzających. Ekspozycję spotkać możemy w Ogrodzie Doświadczeń im. St. Lema w Krakowie, przy Al. Pokoju 68.

Bilety na eBilet.pl (https://www.ebilet.pl/biznes/pozostale/ogrod-swiatel-piotrus-pan/)

Ogród Świateł w Chorzowie: Pinokio

Ogród Świateł w Chorzowie jest ekspozycją opartą na bajce Pinokio. Do dyspozycji zwiedzających oddano instalacje świetlne rodem ze świata drewnianego chłopca. Mnóstwo atrakcji, podobnie jak w innych miejscach Polski, gry i zabawy do wykonania, a także magiczny wystrój sprawiają, że chorzowski Ogród Świateł to miejsce, do którego ściągają rodziny z całego Śląska, Zagłębia oraz okolic. To właśnie tu możemy pofrunąć na gołębiu na Wyspę Pracowitych Pszczół, poznając wielu fantastycznych bohaterów bajki. Wystawa znajduje się na terenie Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie.

Ogród Świateł w Warszawie: Królewna Śnieżka

Także w stolicy naszego kraju nie zabrakło słynnego Ogrodu Świateł. Tym razem w Warszawie wystawa stworzona została w oparciu o bajkę Królewna Śnieżka. Urocze krasnoludki, leśny świat pełny zwierząt oraz owoców, przytulna chatka oraz główna bohaterka bajki, to tylko kilka ze świetlnych atrakcji, jakie czekają na odwiedzających magiczny ogród pełen przygód, zabaw oraz niezapomnianych wrażeń.

Bilety na eBilet.pl (https://www.ebilet.pl/biznes/pozostale/ogrod-swiatel-krolewna-sniezka/)

Foto: © Ogród Świateł