Najchętniej oglądane seriale dla dzieci w 2022 roku

psi patrol
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Nie da się ukryć, że bajki i ulubieni bohaterowie serialowi zajmują istotne miejsce w codziennym życiu większości dzieci, a niektóre z nich wręcz nie wyobrażają sobie popołudnia czy wieczoru bez nich. Oczekiwanie na ulubiony serial często staje się dla nich rytuałem – o wyznaczonej porze wygodnie zasiadają na fotelu, kanapie lub… podłodze (tak, każdy ma swe ulubione miejsce!) ze smakowitą przekąską bądź ukochaną maskotką.

Obecnie bajki oglądane są nie tylko w klasycznej telewizji, rodzice często korzystają również z wygodnych serwisów streamingowych,  które dają ogromne możliwości. W Polsce wciąż najpopularniejszy jest Netflix, w którym spora część programów dedykowana jest młodszym i starszym dzieciom. Filmy i seriale dla dzieci i młodzieży proponowane na platformie biją rekordy popularności, a poniżej przedstawiamy listę najchętniej oglądanych seriali  w drugiej połowie 2022 roku.

Zacznijmy od serialu znanego chyba wszystkim rodziców maluchów w Polsce. Mowa oczywiście o Psim Patrolu, który wciąż popularnością „bije” inne bajki –  zgodnie z ExpressVPN serial pozostaje na szczycie rankingów Netflixa, a  przykładowo w październiku był na pierwszym miejscu TOP 10 KIDS. W czym tkwi fenomen tej bajki? Zapewne znaczenie ma jego niezawodna formuła, szczęśliwe zakończenie i motyw pomagania innym.  Mamy tu sześć odważnych szczeniaków pod wodzą obytego z techniką 10-latka realizuje trudne misje ratunkowe, a to wszystko podane z dużą dawką humoru, pokazem umiejętności i oryginalnych pojazdów.

Kolejnym bardzo lubianym serialem jest nieśmiertelna Świnka Peppa. Dlaczego nieśmiertelna? Wytłumaczenie jest proste – oglądały ją nasze – redakcyjne – dorosłe już dzieci. Peppa wciąż zaprasza na poszukiwanie przygód wraz jej rodziną i przyjaciółmi, by przekonać się, że okazja do nauki i zabawy czeka na każdym kroku.

Świnka Peppa i małe kaczuszki

A oglądaliście Strażników przyrody? To również popularny serial o rodzeństwie rdzennych Amerykanów, które ma wielką wspólną tajemnicę: są strażnikami przyrody w parku narodowym, który nazywają swoim domem.

Z pewnością oglądacie również małą, ale pełną energii Maszę mieszkającą nieopodal lasu, w którym przeżywa wspaniałe przygody ze swoim najlepszym przyjacielem — niedźwiedziem, który kiedyś występował w cyrku. A serial Masza i niedźwiedź też znajdziemy w pierwszej dziesiątce rankingu TOP 10 KIDS.

Które seriale jeszcze cieszą się dużą oglądalnością? Sami zobaczcie:

Przytul mnie, którego bohaterowie tata Miś i jego synek śmieją się, bawią i uczą życia w lesie, każdego dnia ciesząc się drobnymi przyjemnościami,
– serial muzyczny pełen zabaw i wierszyków CoComelon, którego bohater JJ pomoże dzieciom w nauce liter, liczb, odgłosów zwierząt i wielu innych rzeczy,
Koci Domek Gabi, w którym Gabi i jej gromadka uroczych kotków z Kiciusiem Pandusiem na czele wspólnie tworzą i przeżywają masę przygód w magicznym świecie,
Grizzy i lemingi o silnym i bystry Grizzy rządzącym w kanadyjskim lesie, gdzie ciągle ma łapy pełne roboty dzięki rodzince rozbrykanych lemingów,
Mighty Express – przejażdżka z ekipą pomocnych pociągów i sprytnych dzieciaków wspólnie radzących sobie z przeróżnymi problemami na torach i nie tylko.

Czy w naszym zestawieniu znalazły się  ulubione seriale Twojego dziecka?

Masza i niedźwiedź

 

716 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:bajka