O, ja cię! Smok w krawacie! Recenzja

O-ja-cię-Smok-w-krawacie-Recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

"O ja cię! Smok w krawacie!” to ponad trzystu stronicowa opowieść o perypetiach mieszkańców Królestwa Dyrdymalii. Jej niezwykłość nie polega jednak na tym, że przeczytamy ją wraz z dziećmi od deski do deski z zapartym tchem, a na tym, że wraz z dziećmi ją stworzymy… W przypadku tego wydawnictwa można z całą pewnością powiedzieć, że każdy egzemplarz w zależności od wrażliwości swego właściciela, stanie się wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, bo niepowtarzalne i nieprzewidywalne w swej fantazji są nasze dzieci. 

O ja cię! Smok w krawacie!” to, jakby to powiedzieć… książko-kolorowanka. Nienarzucająca się, dowcipna i bardzo pomysłowa narracja prowadzi małych współautorów przez kolejne strony podszeptując wyobraźni co może się na nich wydarzyć. Tekstowi towarzyszy lekka, zabawna i naprawdę mistrzowska czarna kreska uznanych artystów: ilustratorki Magdy Wosik i grafika Piotra Rychla. Tworzy ona ramy dla własnej pracy twórczej dzieci i jest niczym miód na serce bombardowanych dziecięcą popkulturą rodziców.

Czas spędzony z książką to naprawdę kreatywna, wszechstronnie rozwijająca zabawa. Dzieci doskonalą nie tylko swój warsztat rysunkowy; kolorowanka skrywa także niezliczoną ilość rebusów, zgadywanek, labiryntów, różnorodnych zadań stymulujących logiczne myślenie, wymagających wzięcia do rąk nożyczek, kleju czy innych niecodziennych narzędzi. Propozycje są naprawdę zaskakujące i niesztampowe – dzieciaki z niecierpliwością, ciekawością i wypiekami na policzkach przerzucają kolejne kartki. Chcą wiedzieć jakie twórcze wyzwanie czeka na następnej stronie, ale także jakie perypetie spotkają przesympatycznych bohaterów, bowiem książkowy świat to prawdziwe baśniowa, choć nietypowa rzeczywistość. Są tu zamczyska, smoki, królowie, księżniczki, rycerze i wszystko co niezbędne by zaczarować młodego bajko-czytelnika.

Jest jeszcze coś, czego przy innych książkach doświadczyć się nie da, a co odczuwają już najmłodsi posiadacze Smoka, to duma i satysfakcja z faktu, że tę niesamowitą i z każdym dniem ciekawszą opowieść tworzę JA i jest to naprawdę moja książka. Nie przy każdej lekturze, czy nowo zakupionej zabawce można także liczyć na wyczekiwany przez Rodziców "efekt pochłonięcia", który zdejmuje z opiekuna obowiązek nieustającej animacji. Jako mama, z radością i pełną odpowiedzialnością mogę wykrzyknąć: uwaga Rodzice, Smok w krawacie wciąga! Zaprząta dziecięce umysły na długie i błogie minuty, godziny…

Zaproście więc swoje pociechy do zabawy ze Smokiem. Gwarantuję, że i dla Nich i dla Was będzie to niezapomniana przygoda.
Ania Maschke

O ja cię! Smok w krawacie! 
Kreacja i ilustracje: Magda Wosik i Piotr Rychel
Oprawa miękka ze skrzydełkami, folia jedwabista
Format: 210 x 296 mm
Stron: 368
Cena: 39 zł
ISBN 978-83-61824-37-4
Wiek: 4+
Wydawnictwo Bajka

Autor tekstu : Ania Maschke

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:smoki