Nowy strój Świętego Mikołaja. Recenzja książki

Nowy strój Świętego Mikołaja recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Co by było, gdyby któregoś roku Święty Mikołaj zdecydował się na nowy strój? Moda się zmienia, więc może i Mikołajowi zamarzyłaby się zupełnie inna peleryna? Wszystkich ciekawskich zapraszam do lektury książki wydawnictwa Pryzmat  Nowy strój Świętego Mikołaja Anny Prudel – książki przepełnionej magią świąt i tradycją.

Zbliża się najważniejsza noc w roku – Boże Narodzenie. Elfy ze Świętym Mikołajem gorączkowo pakują prezenty, a pani Mikołajowa szykuje czerwony strój męża. W szafie czeka ją jednak niemiła niespodzianka. Świąteczne spodnie i płaszcz są podarte i nie nadają się do rozwożenia prezentów. Czy to oznacza koniec Bożego Narodzenia? Nic bardziej mylnego! Z ratunkiem przychodzą elfy. A dokładniej jeden.

Nowy strój Świętego Mikołaja to lekka książka na grudniowe wieczory. Napisana prostym językiem, z odrobiną humoru, sprawi radość przedszkolakom i dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, wprowadzając każdego w świąteczny klimat.

Boże Narodzenie to czas szukania magii i dobra w drugim człowieku, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że w opowiadaniu nie pojawili się negatywni bohaterowie. Zarówno elfy jak i Mikołaj z żoną wzbudzają sympatię, a zaproszenie do zerknięcia na pracownię zabawek i miasteczko Mikołaja u niejednych zrodzi zachwyt i nowe marzenia.Nowy strój Świętego Mikołaja opinie

Historia, oprócz wielu chwil dobrej zabawy, korzystnie wpłynie na postępowanie młodych czytelników, gdyż Mikołaj przypomina, że warto być wiernym swoim ideałom i tradycjom, a podążanie za tym co modne, nie zawsze nas uszczęśliwi. Świąteczna lekcja w czasach, gdy otaczają nas zabawki, gadżety i banery z reklamami, jest szczególnie potrzebna. Tym bardziej, że przekazuje ją taki autorytet jak Święty Mikołaj, który przecież wie, co ważne.

Dodatkowym elementem wpływającym na atrakcyjność książki są kolorowe, dopełniające  treść ilustracje, wykonane ręką Agnieszki Filipowskiej (ilustratorki znanej z serii „Misia i jej mali pacjenci”), która zadbała o odpowiednią mimikę postaci i ciepłe barwy obrazków.

Nowy strój Świętego Mikołaja to ciepła książka pełna magii, prezentów i mieszkańców Laponii, których co roku wypatrują dzieci. Historia z pewnością umili czas oczekiwania na święta i przybliży sylwetkę Świętego Mikołaja.Nowy strój Świętego Mikołaja opinia

Eliza Idczak 

Nowy strój Świętego Mikołaja
Autor Anna Prudel
Wymiary 205 x 205 mm
Liczba stron 24
Oprawa twarda
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Pryzmat

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent