UD

Najciekawsze last minute z Olsztyna na 2024 rok

📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑
Wakacje to czas relaksu, odpoczynku i odkrywania nowych miejsc. Coraz więcej osób decyduje się na spontaniczne wyjazdy, korzystając z ofert last minute, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się niezapomnianymi przeżyciami. Olsztyn jako jedno z większych miast w Polsce, oferuje wiele możliwości podróży do różnych zakątków Europy i świata. W 2024 roku szczególnie atrakcyjne są oferty last minute do Albanii, Bułgarii, Turcji oraz Grecji. Te wyjątkowe kierunki przyciągają turystów pięknymi plażami, bogatą historią i kulturą, a także doskonałymi warunkami do wypoczynku. W tym artykule przybliżymy Wam drodzy turyści najciekawsze propozycje last minute z Olsztyna na nadchodzący sezon wakacyjny, aby każdy z Was mógł znaleźć coś dla siebie i spędzić wymarzone wakacje.

Albania (Vlora, Durres)

Albania znana jako „perła bałkanów” jest coraz bardziej popularnym celem turystycznym. Jeśli szukasz egzotycznych wakacji, warto rozważyć wyjazd do Vlory lub Durres w ramach ofert last minute na 2024 rok.

• Vlora to urokliwe miasteczko położone nad Morzem Adriatyckim, które przyciąga turystów pięknymi plażami i czystą wodą. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników sportów wodnych, takich jak windsurfing czy nurkowanie. Oprócz plaż Vlora oferuje bogatą historię, którą można odkrywać, zwiedzając liczne zabytki, takie jak Zamek Kanina czy Muzeum Niezależności.
  • Durres to jedno z najstarszych miast w Albanii, z bogatą historią sięgającą starożytności. Miasto to słynie z szerokich plaż i licznych atrakcji turystycznych. Warto odwiedzić amfiteatr w Durres, który jest jednym z największych w regionie, oraz starożytne mury miejskie. Durres to również doskonałe miejsce na degustację lokalnej kuchni, gdzie można spróbować tradycyjnych albańskich potraw, takich jak byrek czy tavë kosi.

Bułgaria (Złote Piaski, Słoneczny Brzeg)

Bułgaria to kraj, który od lat przyciąga turystów z całej europy swoimi pięknymi plażami i przystępnymi cenami. Last minute wakacje w Bułgarii to świetny wybór dla tych, którzy chcą spędzić niezapomniane chwile nad Morzem Czarnym.

• Złote piaski to jedno z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Bułgarii. Kurort ten oferuje szerokie, piaszczyste plaże oraz liczne atrakcje dla całej rodziny. Można tu korzystać z różnych sportów wodnych, odwiedzać parki wodne czy relaksować się w SPA. Złote Piaski to także miejsce, gdzie znajduje się wiele klubów i barów, co czyni je idealnym miejscem na wakacje pełne zabawy.
  • Słoneczny Brzeg to największy i najpopularniejszy kurort na bułgarskim wybrzeżu. Znajdziesz tu nie tylko piękne plaże, ale także mnóstwo restauracji, sklepów i atrakcji turystycznych. Dla miłośników historii polecamy wycieczkę do pobliskiego miasta Nessebar, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Słoneczny Brzeg to także doskonałe miejsce na rodzinne wakacje, z wieloma parkami rozrywki i placami zabaw dla dzieci.

Turcja (Riwiera Turecka, Turcja Egejska)

Turcja od dawna jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych, a oferty np. last minute Tui na 2024 rok na Riwierę Turecką i Turcję Egejską są wyjątkowo atrakcyjne.

• Riwiera Turecka to region, który obejmuje takie miasta jak Antalya, Alanya i Side. Znajdziesz tu wspaniałe, piaszczyste plaże, luksusowe hotele i bogatą ofertę rekreacyjną. Antalya nazywana jest perłą Riwiery Tureckiej, gdyż zachwyca nie tylko plażami, ale również zabytkami, takimi jak Brama Hadriana czy Stare Miasto Kaleici. Alanya oferuje z kolei imponującą twierdzę, a Side przyciąga starożytnymi ruinami i amfiteatrem.
  • Turcja Egejska to region, w którym znajdziesz takie miejscowości jak Bodrum, Izmir czy Kusadasi. Bodrum, znane z białych domów i malowniczych portów, jest idealnym miejscem dla miłośników żeglarstwa. W Izmirze można zwiedzać liczne zabytki, w tym starożytne miasto Efes. Kusadasi jest popularne wśród rodzin, oferuje piękne plaże oraz bliskość atrakcji takich jak Park Narodowy Delta Büyük Menderes.

Grecja (Korfu, Kos)

Grecja to klasyczny kierunek wakacyjny, który przyciąga turystów pięknymi krajobrazami, bogatą historią i kulturą. Last minute 2024 to doskonała okazja, aby odwiedzić wyspy Korfu i Kos.

• Korfu to jedna z najpiękniejszych greckich wysp, znana z bujnej zieleni i krystalicznie czystej wody. Wyspa oferuje wiele atrakcji, w tym Pałac Achillion, zbudowany dla Cesarzowej Sisi oraz starożytne miasto Korfu, wpisane na listę UNESCO. Na Korfu można także korzystać z pięknych plaż takich jak Paleokastritsa czy Sidari.
  • Kos to wyspa, która łączy piękne plaże z bogatą historią. Znajdziesz tu ruiny starożytnych świątyń, zamki i średniowieczne fortece. Kos jest również znane z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych. Warto odwiedzić miasto Kos, gdzie można zobaczyć słynne drzewo hipokratesa oraz zamek joannitów.

Last minute na tych pięknych wyspach to gwarancja niezapomnianych wrażeń i relaksu w malowniczych sceneriach.

Oferty last minute 2024 z Olsztyna do takich miejsc to doskonała okazja, aby spędzić wymarzone wakacje. Niezależnie od tego czy wybierasz się na Riwierę Turecką, czy na Korfu każda z tych destynacji oferuje niezapomniane doświadczenia i piękne krajobrazy. Dzięki ofertom last minute Tui możesz dodatkowo skorzystać z atrakcyjnych cen i cieszyć się wspaniałym wypoczynkiem!