Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Mój przyjaciel Miś

Mój-przyjaciel-Miś
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Czy można nie kochać pluszowego misia?

Miś ma swoich wielbicieli na całym świecie. Również w Polsce.

Niedawno w Warszawie na ulicy Chmielnej powstał sklep z misiami – "Forget-me-not Gift". Przyjechały do niego ze Szwecji przepiękne pluszowe misie autorstwa znanej w świecie "misiowej" projektantki polskiego pochodzenia – Barbary Bukowski. 7000 misiów różnej wielkości cieszy oko małych i dużych warszawiaków, bo pomarzyć o latach szczęśliwego dzieciństwa przychodzą tu także dorośli…

Niektóre misie mają tu stałych adoratorów, którzy cierpliwie gromadzą fundusze na zakup upragnionej zabawki-przyjaciela.

Barbara Bukowski z pasją tworzy swoje pluszowe dzieła sztuki "przytulnej" do wielu lat. Niemal każdy miś ma swoją historię i imię.

W sklepie wśród spływającej jakby lawą gawiedzi pluszowych postaci znaleźć można misie o miodowym futerku, brązowego misia Toma z gustowną muszką w kratkę, parę młodą pozującą spokojnie do ślubnego zdjęcia, nieprawdopodobnie mięciutkie misie dla niemowląt i misie breloczki do tornistra. W sklepie mieszkają także pieski, małpki, owieczki i co tylko chcecie…

Chyba najbardziej zadziwiające są "Misie Aniołki" – z cudownie miękkimi skrzydełkami. Fruwają po wystawie sklepowej patrząc na drepczących Chmielną przechodniów. Ich kumplami po fachu są różowe, pękate… "Świnki Aniołki".

Może i wy jesteście przyjaciółmi pluszowego misia? Jeśli tak to koniecznie odwiedźcie sklep na Chmielnej. Nie można przecież przegapić okazji spotkania tylu pluszowych misiów w jednym miejscu.

 

Właśnie trwa konkurs rysunkowy, w którym nagrodami są fantastyczne misie Bukowski. Zaglądajcie do działu Konkursy na www.miastodzieci.pl!

Polecamy również Rok Misia  oraz Paddington tu i teraz

Autor tekstu : Kamila Waleszkiewicz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:misie