UD

Materace do spania – czym różnią się między sobą ich poszczególne rodzaje?

Materace do spania - czym różnią się między sobą ich poszczególne rodzaje?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Materac jest podłożem, na którym kładziemy się wieczorem i śpimy całą noc. Nic więc dziwnego, że ma bezpośredni wpływ na jakość naszego snu, a co za tym idzie — wypoczynku i regeneracji. To z kolei przekłada się na samopoczucie, z jakim wstajemy i witamy nowy dzień. Wybór odpowiedniego modelu materaca jest kluczem do tego, by nocny wypoczynek był efektywny, a jednocześnie dokonanie tego wyboru jest trudne i czasochłonne. Sprawdź, jak wybrać najlepszy materac dla siebie!

Decydując się na zakup nowego podłoża, warto przejrzeć najpopularniejsze materace do spania, jakie oferuje rynek. Wśród nich znajdą się takie modele, jak materace kieszeniowe, piankowe czy hybrydowe. Warto dokładnie przeanalizować wady i zalety każdego z rozwiązań. W ten sposób pozyskana wiedza pozwoli na świadomy wybór najlepszego z nich!

Materace piankowe — walory i wady rozwiązania

Coraz większą popularność zdobywają materace piankowe i nie dzieje się to bez powodu. Charakteryzują się zdolnością do dopasowywania się do kształtu praktycznie każdego ciała. Znaczna większość użytkowników ceni te materace za ogromny komfort wypoczynku, jaki są w stanie zapewnić.

Materace piankowe to doskonały wybór dla par. Dzieje się tak, ponieważ pianka rewelacyjnie absorbuje ruch. Oznacza to, że podczas przewracania się jednej osoby, druga tego w ogóle nie odczuje.

Bardzo popularnym materiałem, który wykorzystywany jest do produkcji materacy piankowych, jest pianka pamięciowa, nazywana inaczej Memory. Zapewnia ciału wsparcie, świetnie sprawdza się u osób ze schorzeniami kręgosłupa. Jest też bardzo trwała, ponieważ przez wiele lat potrafi utrzymać swoją pierwotną strukturę.

Największą wadą materacy piankowych jest stosunkowo wysoka cena. Jest to bardzo istotny aspekt dla osób, które mają dość ograniczony budżet.

Dlaczego materace kieszeniowe to tak popularny wybór?

Materace kieszeniowe to nic innego, jak materace sprężynowe. Od bonellowych różnią się tym, iż każda sprężyna zamknięta została w osobnej kieszeni wykonanej najczęściej z kawałka bawełny. Dzięki takiej budowie każda sprężyna oddziałuje indywidualnie na ruch ciała, co sprawia, że ruch nie przenosi się na cały materac.

Dodatkowym atutem materacy kieszeniowych jest rewelacyjna wentylacja. Otwarta struktura sprężyn pozwala powietrzu swobodnie krążyć, co wspiera utrzymanie optymalnej temperatury podczas snu i minimalizuje ryzyko przegrzewania się i pocenia.

Do wad materacy kieszeniowych należy zaliczyć fakt, iż po jakimś czasie sprężyny ulegają deformacjom. To negatywnie wpływa na jakość snu. W końcu trzeba będzie więc wymienić materac na nowy.

W tym temacie może pomóc artykuł: Jak poznać, czy to czas na wymianę materaca?

Czym charakteryzują się materace hybrydowe?

Materace hybrydowe są połączeniem różnych typów materacy. Zazwyczaj są to warstwy piankowe połączone ze sprężynami kieszeniowymi. Do zalet takiego rozwiązania trzeba koniecznie zaliczyć fakt, iż gwarantują uzyskanie doskonałej równowagi pomiędzy elastycznością a solidnym wsparciem dla ciała.

Artykuł sponsorowany

863 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:sen