UD

Materac dla małego alergika – jaki wybrać?

Materac dla małego alergika – jaki wybrać?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Mały alergik w domu to wielkie wyzwanie dla rodziców. Jednak niewielu z nich zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie ma odpowiedni materac, którego zadaniem jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa oraz wygody podczas snu. Jest to ważny aspekt, gdyż to podczas wypoczynku nocnego, ciało wytwarza pot oraz wilgoć, a z kolei powoduje, że na niewłaściwych materacach, namnażają się niebezpieczne dla zdrowia alergeny. Dlatego tak ważne jest, aby ten produkt spełniał wszystkie rygorystyczne normy bezpieczeństwa oraz higieny, a jednocześnie zapewniał odpowiednie podparcie kręgosłupa dziecka.

Materiały, które nie nadają się dla małych alergików

Przede wszystkim powinno się wystrzegać wszystkich materiałów pochodzenia naturalnego. Nie należy zatem kupować owczej wełny, gryki, mat kokosowych, końskiego włosia czy traw morskich. Tego typu materiały są dobrą pożywką dla wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Ponadto ciężko jest je utrzymać w prawidłowej higienie. Jeżeli jednak chce się zakupić materac z tworzywa naturalnego, można zdecydować się na bawełnę. To tworzywo zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, nie uczula oraz jest łatwe w czyszczeniu. Kolejnym rodzajem materaca, który nie nadaje się dla małych alergików, jest materac sprężynowy. Ze względu na ich budowę, są bardziej podatne na namnażanie się alergenów i pleśni.

pokój nastolatka z wyposażeniem

 

Idealny model materaca dla dziecka z alergią

Najlepszym wyborem będzie materac piankowy. Najczęściej stosowanym materiałem antyalergicznym są pianki wysokoelastycznym lub lateks. To rozwiązanie zapewnia skuteczną ochronę przed szkodliwymi dla zdrowia mikroorganizmami, a także odprowadza wilgoć i ciepło, które gromadzą się we wnętrzu materaca. Swobodną cyrkulację powietrza zapewnia jego struktura oraz specjalne perforacje. Dzięki idealnej gęstości i strukturze pianki, materace nie pozwalają przenikać roztoczą – najczęstszemu alergenowi utrudniającymi zasypianie. Można kupić materac w Lesznie, gdyż w sklepie znajdują się polecane marki, które spełniają wszystkie rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Marka najwyższej jakości to podstawa

Kupując idealny materac dla małego alergika, warto kierować się rekomendowanymi producentami np. Hilding. Materace pochodzące z tej konkretnej marki zostały stworzone z myślą o dzieciach, cierpiących na alergię. Zastosowana w nich przewiewna pianka jest całkowicie nieprzemakalna oraz elastyczna. Charakteryzuje się porowatą strukturą, a dzięki dodatkowym nacięciom, ułatwia wentylacje całego wkładu. Przy produkcji pokrowców tej firmy nie zastosowano żadnych wybielaczy optycznych – dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla dziecka. Co istotne, posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co daje gwarancję bezpieczeństwa. Warto także wziąć pod uwagę zakup materaca dwustronnego, który nie przemaka. Przewiewna pianka została utwardzona dodatkową warstwą kokosu i lateksu – dzięki czemu zabezpiecza przed wilgocią. Pokrowiec spełnia wszystkie normy higieny, zapewniając ochronę przed alergenami. Warto także szukać materaca posiadającego certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Charakteryzuje się on tym, że to wytworzenia konkretnego przedmiotu nie użyto niebezpiecznych i szkodliwych substancji oraz surowców.

Jeżeli jednak nie ma się pewności, który materac będzie stanowił odpowiednią ochronę dla małego alergika, zawsze warto zapytać doświadczonych ekspedientów. Dobre materace dziecięce dla alergików pozwolą zapewnić dziecku bezpieczeństwo i komfort podczas snu, a także uwolnią malucha od szkodliwych alergenów. Materace dla nastolatków to również podobny temat – warto także brać pod uwagę ich potrzeby.

nastolatek śpi, przykryty kołdrą

 

Materiał promocyjny

867 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent