Lokomotywa i inne wiersze. Recenzja audiobooka

Lokomotywa i inne wiersze dla dzieci

Rok 2013 został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima, dlatego też wszyscy wielbiciele twórczości poety, pośród których znajdują się również dzieci, mogli zaopatrzyć się w liczne książki z tekstami pisarza, jego biografie i audiobooki z wierszami. Wydawano ich w ostatnim czasie dużo, co należy uznać za pozytywne zjawisko, gdyż zwłaszcza twórczość Tuwima przeznaczona dla najmłodszych czytelników, zasługuje na nieustanne przypominanie. Należy zatem zwrócić uwagę również na audiobook „Lokomotywa i inne wiersze”, na którym pojawiły się najlepsze i najbardziej znane utwory dla dzieci, czytane przez popularnych oraz posiadających piękne głosy aktorów.

Anna Seniuk, Justyna Sieńczyłło, Artur Barciś i Krzysztof Globisz czytają: „Abecadło”, „Cuda i dziwy”, „Dwa Michały”, „Figielka”, „Idzie Grześ”, „Lokomotywę” i wiele innych znanych wierszy Tuwima. Taka poezja, w połączeniu z głębokimi i przejmującymi głosami recytatorów, daje odbiorcy pewność, że „Lokomotywa i inne wiersze” to płyta, która sprawi radość wszystkim wielbicielom twórczości pisarza. Słuchanie umila muzyka P. K. P. Trio, imitująca do tego odgłosy, które pojawiają się w lirycznej przestrzeni wierszy. Można zatem powiedzieć, że każdy z utworów staje się czymś w rodzaju minisłuchowiska, które pozwala delektować się znanym tekstem, głosem aktora i dźwiękami, które wywołują jeszcze silniejsze przeżycia, stanowiąc przy tym doskonałą zabawę.

Audiobooka Lokomotywa i inne wiersze, wydanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II, polecać trzeba zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Pozwoli on rodzicom na zetknięcie się z nowymi interpretacjami znanych wierszy z dzieciństwa i pokaże najmłodszym, jak brzmią i jakie emocje wywoływać mogą przeznaczone dla małych odbiorców wiersze Tuwima, jeśli wykonane zostaną przez znakomitych aktorów.

Magdalena Żerek, Autorka bloga http://czytamto.pl

Julian Tuwim Lokomotywa i inne wiersze
Płyta CD
Wykonanie: Anna Seniuk, Justyna Sieńczyłło, Artur Barciś, Krzysztof Globisz
Muzyka: P.K.P. Trio – Piotr Gwadera, Kolor Gadzało, Piotr Łyszkiewicz
Centrum Myśli Jana Pawła II
Warszawa 2013

Autor tekstu : Magdalena Żerek

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także