Książkowe Pogotowie Ratunkowe

Książkowe-Pogotowie-Ratunkowe
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
To również akcja, dzięki której, mam nadzieję, w niedługim czasie, książki pomocne w rozwiązywaniu problemów dziecięcego świata, będą oznaczone logiem akcji. Dzięki logo na okładkach rodzice, czy wychowawcy będą mogli szybko wyszukać książki poruszające trudne tematy na księgarnianych półkach.

Na portalu MiastoDzieci.pl pod nazwą Książkowe Pogotowie Ratunkowe opublikowany został dział artykułów z propozycjami, podpowiedziami, recenzjami książek dla dzieci poruszających tzw. trudne tematy. Znajdziecie tu najlepsze polskie książki, które poprzez swój temat i kunszt pisarski stają się idealnym lekarstwem na dziecięce lęki, niepokoje, problemy psychologiczne, rodzinne kłopoty, choroby społeczne i cywilizacyjne…

Pomysł Książkowego Pogotowia Ratunkowego zrodził się na spotkaniu, w Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich (organizatorkami spotkania były Dorota Suwalska oraz Małgorzata Strękowska-Zaremba), dotyczącym książek poruszających trudne tematy (listopad 2008). Podsunęła go zebranym Pani Krystyna Lipka-Sztarbałło, która zauważyła, że brakuje takiego miejsca, które służyłoby zainteresowanym szybką podpowiedzią, jakie książki czytać dzieciom przeżywającym trudne chwile i zaapelowała, by ktoś stworzył listę książek w których występują trudne tematy, na apel odpowiedziała i postanowiła zrealizować akcję społeczną redaktor naczelna Miastadzieci.pl Kamila Waleszkiewicz.

Piszcie o książkach, które pomagają dzieciom pokonywać ich problemy. Opisujcie książki, które warto czytać, gdy dziecku dzieje się krzywda, gdy rodzina jest nieszczęśliwa, gdy rodzice nie radzą sobie z codziennymi problemami. Recenzujcie dla nas i czytelników Miasta Dzieci książki poruszające trudne tematy (np. śmierć, dorastanie, depresja, adopcja, problemy szkolne, problemy z akceptacją, agresja…)

Najlepsze propozycje zamieścimy w dziale artykułów Książkowe Pogotowie Ratunkowe najciekawsze propozycje dodatkowo nagrodzimy książkami dla dzieci. Już dziś zajrzyjcie do tego działu, czytając zamieszczone teksty, znajdziecie podpowiedź jak napisać konkursową recenzję.

Konkurs – Książkowe Pogotowie Ratunkowe


Wymagania konkursowe:

1. opisywana książka musi poruszać tzw. trudny temat
2. autor recenzji musi w swym tekście odpowiedzieć na pytania:
– Dla kogo, dla jakiego czytelnika książka może okazać się pomocna?
– Na jakie „choroby” książka może okazać się doskonałym lekarstwem?
– Dla dzieci, w jakim wieku jest przeznaczona?
3 oczywiście autor recenzji musi podać tytuł książki, autora i nazwę wydawnictwa, które książkę wydało
4. autorem recenzji może być zarówno dziecko, jak i dorosły czytelnik Miasta Dzieci

Można recenzować książki zarówno polskich jak i zagranicznych autorów.

Na recenzje czekamy przez cały rok 2008 i 2009

W temacie koniecznie proszę napisać  Książkowe Pogotowie Ratunkowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent