Kosmetyki dla dzieci — czym kierować się przy ich wyborze?

Kosmetyki dla dzieci — czym kierować się przy ich wyborze?
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Wybór kosmetyków dla dzieci powinien być szczególnie uważny i poprzedzony, choć niewielkim researcherem, ponieważ ich skóra jest znacznie cieńsza i delikatniejsza niż u dorosłych. To wszystko powoduje, że wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych produktów, jednak nie wszystkie będą odpowiednie dla maluchów. Czym kierować się przy wyborze takich preparatów? Podpowiadamy.

Kosmetyki dla dzieci a miejsce ich zakupu

Produkty dla dzieci warto kupować w zaufanych miejscach, gdzie przechowywane są w odpowiednich warunkach. Kosmetyki takie można znaleźć nawet w kiosku, jednak w takim przypadku często są one wystawiane na ekspozycję słoneczną i przechowywane w nieodpowiedniej temperaturze, co skutkuje zmianą ich właściwości.

Z tego powodu warto zwracać uwagę na to, w jaki sposób produkty są magazynowane przez sklep. Czy nie są wystawione na działanie promieni słonecznych i czy temperatura w pomieszczeniu jest odpowiednia. Wygodnie jest skorzystać z drogerii internetowych, gdzie kosmetyki są przechowywane w poprawny sposób, a ich wybór jest szeroki: https://www.drmaxdrogeria.pl/mama-i-dziecko.

Skład kosmetyków dla dzieci

Wybierając kosmetyki dla dzieci, należy zwrócić szczególną uwagę na ich skład. Nie powinniśmy sugerować się wyłącznie zapewnieniami producenta umieszczonymi na opakowaniu, ale sprawdzić, czy na liście składników faktycznie nie występują żadne szkodliwe substancje. W takich produktach należy unikać przede wszystkim SLS i SLES, czyli związków, które mogą powodować podrażnienia skóry, ponieważ naruszają jej warstwę ochronną.

W kosmetykach dla dzieci nie powinny znajdować się także parabeny i oleje mineralne. Te pierwsze często wywołują reakcje uczuleniowe i mogą mieć negatywny wpływ na działanie układu hormonalnego. Z kolei te drugie przyczyniają się do powstawania na powierzchni skóry bakterii beztlenowych. Niewskazane są również substancje takie jak phenoxyetanol, który może powodować wysypkę, a także TEA, czylii triethanolamine podejrzewaną o działanie kancerogenne.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji dziecka wybrać?

Kosmetyki do pielęgnacji delikatnej i wrażliwej skóry malucha powinny posiadać w swoim składzie oleje roślinne i witaminy, których zadaniem jest tworzenie warstwy ochronnej. Mogą zawierać też emolienty, np. masło shea. Dobrze jeżeli składniki te są pochodzenia organicznego. Warto również zaufać formułom hipoalergicznym i markom polecanym przez Instytut Matki i Dziecka. W wyprawce malucha muszą znaleźć się produkty takie jak: płyn do mycia ciała i włosów, oliwka, chusteczki nawilżające, krem na odparzenia i do twarzy.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent