Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Dermokosmetyki Cetaphil dla dzieci

Dermokosmetyki Cetaphil dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Skóra dzieci jest szczególnie narażona na podrażnienia i działanie czynników zewnętrznych, ponieważ jej bariera ochronna kształci się z czasem. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Podrażnienia, wysypka czy świąd to przypadłości, z którymi często muszą sobie radzić rodzice maluchów. Jakie kosmetyki stosować?

Dermokosmetyki w pielęgnacji dzieci

Dermokosmetyki to preparaty nie tylko przebadane i rekomendowane przez specjalistów, ale o składzie dobranym tak, aby rozwiązać konkretny problem. Skóra dzieci, zwłaszcza maluchów, narażona jest na podrażnienia zdecydowanie bardziej niż skóra dorosłych. Właśnie dlatego produkty Cetaphil to dobry wybór, jeśli chodzi o pielęgnację. Najmłodsi potrzebują delikatnego, ale bardzo skutecznego działania i wzmacniania płaszcza lipidowego naskórka. Optymalne natłuszczenie i nawilżenie zapobiega podrażnieniom i stanom zapalnym. Nadmierne przesuszenie, atopia czy reakcja na alergeny to częste problemy młodych rodziców, którzy szukają skutecznego rozwiązania. Dziecko jest wówczas rozdrażnione i niespokojne, ma problemy z zasypianiem, często się budzi w nocy i płacze. Rozdrapane krostki powodują kolejne infekcje, a w konsekwencji ból. Właśnie dlatego dermokosmetyki powinny być podstawą domowej pielęgnacji.

Jeden kosmetyk dla całej rodziny?

Działanie dermokosmetyków opiera się na doborze konkretnych składników, które wspólnie radzą sobie z problemem dermatologicznym. Korzyści z ich stosowania odczuje cała rodzina, dlatego też jeden kosmetyk dla wszystkich domowników nie powinien dziwić.

Dla maluchów szczególnie cenne są naturalne emolienty – wzmacniają ochronę, a w połączeniu z witaminą E, aktywują procesy regeneracji. Panthenol działa z kolei jak okład na podrażnioną czy swędzącą skórę. Redukuje zaczerwienienia, stany zapalne i niweluje ból. Niezależnie od wieku ważne jest też optymalne nawilżenie i natłuszczenie, stąd należy wybierać preparaty z gliceryną, która zatrzymuje wodę w głębokich warstwach skóry, a także z olejami, np. ze słodkich migdałów czy awokado. Najważniejsze jednak, że dermokosmetyki nie zawierają substancji alergizujących i nie podrażniają.

Wiele z preparatów dostępnych w drogeriach ma w składzie sztuczne barwniki i substancje zapachowe, które mogą wywołać reakcję alergiczną. Jeśli widzimy u dziecka często podrażnienia, warto sprawdzić ich skład i zamienić na te, które zostały przebadane dermatologicznie.

Jak dbać o skórę dziecka?

Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja. Stosowanie dermokosmetyków to również profilaktyka problemów dermatologicznych. Warto pamiętać, że maluch większość czasu spędza w pieluszce, leżąc w łóżeczku. Dobrą praktyką jest więc tzw. wietrzenie skóry. Dziecka nie należy też przegrzewać. Jeśli chodzi o kąpiele, pamiętajmy, że w przypadku małych dzieci nie są rekomendowane codziennie. Szykując się do nich, warto do wody dodać odrobinę dermokosmetyku. Należy też unikać tarcia twardym ręcznikiem. Lepiej osuszyć skórę, delikatnie przykładając miękki materiał, który wchłonie wilgoć. Po kąpieli pozostawmy malucha na kilka chwil w ciepłym miejscu bez pieluszki i ubranka, aby dermokosmetyk się wchłonął, a skóra mogła oddychać.

 

Artykuł partnera

226 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent