konkurs Zabawka przyjazna dziecku

konkurs-Zabawka-przyjazna-dziecku
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

– Na razie zgłoszeń nie jest za wiele, choć wysłaliśmy kilkaset imiennych zaproszeń do udziału w konkursie i odebraliśmy kilkadziesiąt telefonów, maili z zapytaniami odnośnie konkursu i zapewnieniami, że zabawki do nas dotrą w terminie. Jest o co walczyć – pula nagród w konkursie to 15 tys. złotych, a projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu operacyjnego „Promocja twórczości". Naszą inicjatywę wspierają także Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych, czasopismo branżowe „Świat Zabawek" , portale: www.zabawki.com.pl i www.miastodzieci.pl.- wyjaśnia dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy, Jolanta Podsiadło.


Jury zbierze się już 6 listopada.
Obradom jury przewodniczyć będzie prof. Czesława Frejlich, (ASP Kraków, Warszawa); redaktor naczelna magazynu „2+3D", a prace ocenią także: prof. Ryszard Kantor – etnolog z Akademii Pedagogicznej w Krakowie, Marta Noszka z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, Zbigniew Micherdziński – kierownik Galerii Sztuki – Regionalny Ośrodek Kultury – Bielsko Biała i Kamila Waleszkiewicz – redaktor naczelna portalu http://www.miastodzieci.pl. Oddzielnie oceniane będą prace artystów i studiów projektowych, twórców ludowych, debiutantów i producentów zabawek. Każda nagrodzona i wyróżniona zabawka zyska także prawo oznaczania wyrobu znakiem – logo konkursu.

Zwycięzców konkursu poznamy do 20 listopada, a uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 2 grudnia. Jednocześnie zwycięskie prace będzie można oglądać w oranżerii Muzeum Zabawek i Zabawy, a konkursowi towarzyszyć będzie katalog prezentujący zdjęcia najlepszych – zdaniem profesjonalistów i dzieci – polskich zabawek V konkursu „Zabawka przyjazna dziecku".
Zabawki (maksymalnie 3) można zgłaszać do 31 października przesyłając na adres:

Muzeum Zabawek i Zabawy
pl. Wolności 2
25-367 Kielce
Karta zgłoszeniowa i regulamin konkursu są dostępne na stronie internetowej www.muzeumzabawek.eu. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest prawidłowo wypełniona karta zgłoszenia dołączona do prac.

Polecamy również  Zwycięzcy V konkursu Zabawka Przyjazna Dziecku oraz Kolorowa Krowa poleca zabawki

734 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent