Kolorowanki dla dorosłych. Ale po co?

Kolorowanki antystresowe dla dorosłych
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Jak twierdzą znawcy tematu, to całkiem prosty sposób na ucieczkę od problemów codzienności. Kolorowanki relaksacyjne przywędrowały do Polski niedawno, ale zdobywają serca coraz szerszej grupy odbiorców. Nic dziwnego – mogą przecież stanowić przyjemną, domową lub biurową, terapię antystresową.

Sięgając po kolorowankę, przenosimy się w świat naszej wyobraźni twórczej, skupiamy na złożonych i wymagających dokładności elementach, a troski i stresy przestają natrętnie zajmować nasze myśli. Ciśnienie łagodnie opada, oddech się uspokaja, więc i umysł rozluźnia się z nerwowego napięcia. Zresetowany w ten sposób układ nerwowy powinien lepiej poradzić sobie z natłokiem obowiązków i czekających zadań.

 

Kolorowanki jako trening uważności

 

Kolorowanki antystresowe do powrót do czasów beztroskiego dzieciństwa i skupienia na trwającej chwili. Jednak bez obaw – nie znajdziecie w nich smerfów, księżniczek czy piratów. To dość skomplikowane i pełne wyzwań wzory, stanowiąc spore wyzwanie dla naszych zdolności plastycznych. Opracowane zostały z myślą o trenowaniu uważności malującego.
I chyba skutecznie, skoro wielbiciele tej formy ćwiczenia własnej cierpliwości i skupienia twierdzą, że zabawa jest bardzo wciągająca. Na tyle, że w trakcie kolorowania nie odczytują smsów, zapominają o telewizorze czy smartfonie, a więc naszych najaktywniejszych rozpraszaczach. A do tego dochodzi jeszcze poczucie satysfakcji, gdy kolejne, niełatwe, obrazki zapełniają się kolorami. Każda taka strona to nasz mały sukces i lepszy nastrój.

 

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Korowanie dla każdego?

 

Nie dla każdego. Bo ludzie różnią się między sobą i inaczej radzą sobie ze stresem. Na jednych najlepiej działa tutaj aktywność fizyczna, drudzy będą woleli zwierzyć się przyjacielowi, a jeszcze inni właśnie kolorując, odnajdą spokój i harmonię. Warto więc zainteresować się tematem kolorowanek mindfullness. Może się okazać, że odkryliśmy tanią i skuteczną terapię antystresową! Możecie ten sposób wypróbować od razu. W Mieście Dzieci są już dostępne bezpłatne kolorowanki relaksacyjne do pobrania i druku. Teraz wystarczą tylko kredki i do dzieła!

Zobacz bezpłatne kolorowanki antystresowe:

Anna Perlińska-Supeł

Anna Perlińska-Supeł

Najlepsza kucharka i mama rezolutnego kilkulatka oraz kilkumiesięcznego urwisa. Kocha książki dla dzieci i uważa, że MiastoDzieci.pl powinno pisać głównie o nich. Pracuje też w liceum i trochę ukrywa przed uczniami swoją słabość do koncertów heavymetalowych. Szalona fanka grzybobrania – uważa, że jesień powinna trwać cały rok.

ania@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent