Kolorowanki dla dorosłych. Ale po co?

Kolorowanki antystresowe dla dorosłych

Kolorowanki od dawien dawna kojarzą się z kilkulatkami zawzięcie próbującymi nie „wyjechać” kredką poza linię. Wszyscy wiemy, jak ta czynność pozytywnie wpływa na dziecko. Uczy rozróżniania barw i zasad ich komponowania, ćwiczy staranność i zdolności manualne, rozwija kreatywność… Zalet kolorowania jest mnóstwo, ale czy tylko dla dzieci? Okazuje się, że i dorośli powinni bez skrępowania sięgać po kredki. Bo dorosła Europa w wolnych chwilach koloruje!

Jak twierdzą znawcy tematu, to całkiem prosty sposób na ucieczkę od problemów codzienności. Kolorowanki relaksacyjne przywędrowały do Polski niedawno, ale zdobywają serca coraz szerszej grupy odbiorców. Nic dziwnego – mogą przecież stanowić przyjemną, domową lub biurową, terapię antystresową.

Sięgając po kolorowankę, przenosimy się w świat naszej wyobraźni twórczej, skupiamy na złożonych i wymagających dokładności elementach, a troski i stresy przestają natrętnie zajmować nasze myśli. Ciśnienie łagodnie opada, oddech się uspokaja, więc i umysł rozluźnia się z nerwowego napięcia. Zresetowany w ten sposób układ nerwowy powinien lepiej poradzić sobie z natłokiem obowiązków i czekających zadań.

 

Kolorowanki jako trening uważności

 

Kolorowanki antystresowe do powrót do czasów beztroskiego dzieciństwa i skupienia na trwającej chwili. Jednak bez obaw – nie znajdziecie w nich smerfów, księżniczek czy piratów. To dość skomplikowane i pełne wyzwań wzory, stanowiąc spore wyzwanie dla naszych zdolności plastycznych. Opracowane zostały z myślą o trenowaniu uważności malującego.
I chyba skutecznie, skoro wielbiciele tej formy ćwiczenia własnej cierpliwości i skupienia twierdzą, że zabawa jest bardzo wciągająca. Na tyle, że w trakcie kolorowania nie odczytują smsów, zapominają o telewizorze czy smartfonie, a więc naszych najaktywniejszych rozpraszaczach. A do tego dochodzi jeszcze poczucie satysfakcji, gdy kolejne, niełatwe, obrazki zapełniają się kolorami. Każda taka strona to nasz mały sukces i lepszy nastrój.

 

Korowanie dla każdego?

 

Nie dla każdego. Bo ludzie różnią się między sobą i inaczej radzą sobie ze stresem. Na jednych najlepiej działa tutaj aktywność fizyczna, drudzy będą woleli zwierzyć się przyjacielowi, a jeszcze inni właśnie kolorując, odnajdą spokój i harmonię. Warto więc zainteresować się tematem kolorowanek mindfullness. Może się okazać, że odkryliśmy tanią i skuteczną terapię antystresową! Możecie ten sposób wypróbować od razu. W Mieście Dzieci są już dostępne bezpłatne kolorowanki relaksacyjne do pobrania i druku. Teraz wystarczą tylko kredki i do dzieła!

Zobacz bezpłatne kolorowanki antystresowe:

Anna Perlińska-Supeł

Anna Perlińska-Supeł

Najlepsza kucharka i mama rezolutnego kilkulatka oraz kilkumiesięcznego urwisa. Kocha książki dla dzieci i uważa, że MiastoDzieci.pl powinno pisać głównie o nich. Pracuje też w liceum i trochę ukrywa przed uczniami swoją słabość do koncertów heavymetalowych. Szalona fanka grzybobrania – uważa, że jesień powinna trwać cały rok.

ania@miastodzieci.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:plastycznerelaksstres