Janek jest inny. Historia chłopca z autyzmem. Recenzja książki

Historia chłopca z autyzmem recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Ta książka pozwala zarówno przedszkolakom, jak i starszym dzieciom zrozumieć, na czym polega autyzm. Moja córka uczęszczała w przedszkolu do grupy integracyjnej i po przeczytaniu tej książki powiedziała Mamo, szkoda, że nikt nam takich książek w przedszkolu nie czytał i sami musieliśmy zrozumieć, dlaczego nasi koledzy nie chcą z nami rozmawiać ani się bawić.

Janek wygląda tak jak inne dzieci. Chodzi do przedszkola, ma swoją ulubioną przytulankę, z którą nigdy się nie rozstaje. Jednak nie chce się przytulać do mamy, taty, sióstr. Nie bawi się z innymi dziećmi, nie nawiązuje dialogu. Mama ma świadomość, że Jaś różni się od innych dzieci, siostry pytają, czy brat je kocha i nie wiedzą jak sobie poradzić z tą trudną sytuacją. W końcu u Jasia zdiagnozowano autyzm.

Ta książka wyjaśnia też, co ma na celu właściwa diagnoza — wiedzę jak postępować z osobą autystyczną, rozumieć jej reakcje, zagubienie w nowym otoczeniu, zamykanie się we własnym świecie. Autorka pokazała, że inny nie znaczy gorszy. Że dziecko autystyczne ma swoje mocne strony, może być wsparciem dla kolegów i koleżanek, a kluczem do sukcesu nie jest zmienianie osoby autystycznej a zrozumienie i akceptacja.

Książeczka mnie zachwyciła, polecam każdemu, w kim słowo autyzm budzi lęk i niepewność, którzy nie wiedzą jak wyjaśnić dziecku istotę autyzmu, w sposób dla nich zrozumiały.

 

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Janek jest inny. Historia chłopca z autyzmem
Autor: Kraljic Helena
Oprawa: Twarda
Format: 325×225 cm
Objętość: 17
Wydawnictwo: Piętka

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent