Jakie miejsca w Polsce oferują najwięcej atrakcji dla dzieci?

📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Niektóre dzieci nie potrzebują wiele – babka z piasku, kijek w lesie, ślizgawka. Niektórym jednak trzeba zapewnić więcej atrakcji, żeby miały udane wakacje. Które miejsca w Polsce oferują ich najwięcej?

Wrocław – miasto przyjazne dzieciom

Wybór tego miasta jest oczywisty, w końcu w którym innym miejscu można spotkać na każdym kroku krasnoludki? Wszechobecne skrzaty to jednak niejedyna atrakcja Wrocławia. Największe wrażenie na dzieciach zrobi na pewno wrocławskie zoo i Afrykarium. To jedna z najlepszych tego typu placówek w Europie. Znajdziemy w nim m.in. kilkunastometrowy tunel wypełniony wodą i rybami – spacer w nim robi piorunujące wrażenie nawet na dorosłych. Wrocław to też dom wspaniałej fontanny multimedialnej. Połączenie muzyki i świateł zahipnotyzuje nasze dzieci.

Małopolska z dzieckiem

W tym regionie lista atrakcji dla dzieci się nie kończy. Oczywiście główną z nich jest Energylandia. Największy park rozrywki w Polsce oferuje wszystko: zjeżdżalnie, karuzele, kolejki górskie, park wodny, występy magiczne. Będą się tu dobrze bawić dzieci od lat 2 do lat 18 (a nawet starsze „dzieci”). Niedaleko znajdziemy Zatorland – park dinozaurów, owadów, mitologii. Wszystkie eksponaty są imponujących rozmiarów, dzięki czemu są bardzo realistyczne. Małopolska to oczywiście też Kraków – tutaj wraz z dziećmi można zwiedzić Wawel, muzea, aquparki i zoo.

Atrakcje dla dzieci nad morzem

Pas nadmorski to cały wachlarz atrakcji dla dzieci – każde miasto i miasteczko oferuje coś innego. W Sopocie na dzieci czeka aquapark, w Rumii nawet taki z rekinami. W Łebie dzieci poczują się jak na Saharze, a w drodze do Jastrzębiej Góry będą mogły zgubić się w labiryncie kukurydzy. Na każdym kroku można tutaj znaleźć wesołe miasteczka, parki miniatur i cyrki. Północ Polski to raj dla dzieci.

W tym roku polecamy oprócz typowych kierunków jak Gdańsk, Sopot czy Władysławowo odkryć też mniej popularne miejscowości: Sarbinowo czy Pobierowo. Może zwiedzając wybrzeże, natkniecie się na kawałek plaży, który nie został jeszcze odkryty przez turystów?

Grudziądz – mniej oczywiste miasto, które zaskoczy dzieci

Chociaż Grudziądz nie jest może pierwszym miastem, o jakim myślimy w kategoriach atrakcji dla dzieci, to możemy się bardzo zdziwić. Dzieci przede wszystkim pokochają Mega Park – park rozrywki w Grudziądzu. Znajdą tam mini zoo ze zwierzętami, Park Jurajski, Westernowe Miasteczko i dużo innych atrakcji.

Grudziądz to też Centrum Rozrywki Extreme, w którym najmłodsi mogą pojeździć na koniach, nakarmić papugi czy pojeździć na gokartach. Escape roomy, geotermy, baseny, wycieczki rowerowe, bliskość Borów Tucholskich – Grudziądz i okolice to może nieoczywiste, ale bardzo ciekawe miejsce na wakacje z dziećmi. Przed wyjazdem warto sprawdzić hasłoWiadomości Grudziądz w Internecie, żeby dowiedzieć się o wszystkich aktualnych atrakcjach.

Wsie, które mają wiele do zaoferowania

Bałtów – królestwo dinozaurów

Bałtów to niepozorna wieś w województwie świętokrzyskim, która skrywa jednak prawdziwy skarb dla dzieci. Znajduje się tam Jura Park, w którym można się poczuć jak w Jurassic Parku. Najmłodsi spotkają tu T-Rexa, allozaura, triceratopsa, pterodaktyla czy diplodoka. Skąd taka atrakcja w Bałtowie? Okazuje się, że archeolodzy znaleźli tutaj szczątki dinozaurów! Oprócz zabawy dzieci mogą dowiedzieć się też trochę o ich historii w muzem, a nawet sami „odkryć” dinozaura w piasku.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Modele dinozaurów oddają dokładnie ich wygląd i wymiary, więc nawet dla dorosłych będzie to atrakcja.

Kownaty i Majaland

Kolejna niepozorna wieś, tym razem w województwie lubuskim. Tutaj z kolei znajdziemy przepiękny park rozrywki Majalnd, który przyciąga wymyślnym wyglądem i wieloma atrakcjami: karuzelami, rollercoasterami, placami zabaw. Wiele z nich poświęconych jest pszczółce Mai. Karuzela Kwiatów, Plac Zabaw Gucia czy Tańcząca Fontanna przeniosą dzieci w świat bajek.

Ponieważ wiele atrakcji jest zadaszonych, to park jest atrakcją całoroczną.

Jak widać, Polska ma wiele do zaoferowania dzieciom i nie są to tylko typowe atrakcje czy miejsca. Oprócz dużych i popularnych miast czasami warto odwiedzić też mniejsze miejscowości, które mogą nas zaskoczyć rozmiarem atrakcji i parków. Chociaż zazwyczaj zwiedzamy takie miejsce w wakacje albo ferie zimowe, to my zalecamy też wycieczki poza sezonem. Spotkamy wtedy mniej turystów, często niższe ceny, a przede wszystkim mniej kolejek do wszystkich atrakcji.

Materiał zewnętrzny