Jaki wybrać materac dla nastolatka?

Jaki wybrać materac dla nastolatka?
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Masz w domu starsze dziecko, które potrzebuje wygodnego materaca? Koniecznie dobrze przygotuj się przed zakupem, by wesprzeć rozwój i zdrowie swojej pociechy. Nastolatkowie bardzo często spędzają w łóżku mnóstwo czasu. Poza spaniem czytają w nim, oglądają filmy, grają, rozmawiają z odwiedzającymi ich przyjaciółmi. Łóżko w pokoju dziecka to często główny mebel, dlatego dobrej jakości, wytrzymały materac stanowi jego podstawę.

Praktyczne wskazówki dla rodziców kupujących materac młodzieżowy.

Rozmiar młodzieżowego materaca

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że Twoje dziecko nie jest już maluchem i potrzebuje materaca o takich samych rozmiarach jak dorosły człowiek. Jeśli w jego pokoju jest miejsce, możecie się nawet pokusić o łóżko z materacem 140×200 cm. Jeżeli jednak dysponujecie mniejszą przestrzenią, z powodzeniem wystarczy 90×200 cm lub 100×200 cm.

Wypełnienie i twardość materaca dla nastolatka

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest wypełnienie materaca. Bonnelowe, piankowe, lateksowe, z kokosem, gryką, 7-strefowe? Który z rodzajów materacy wybrać dla nastolatka? Wiele zależy od indywidualnych preferencji. Najlepiej jest wypróbować każdy z rodzajów osobiście. Dobrym pomysłem będzie pianka wysokoelastyczna. Dostosowuje się do anatomicznej budowy ciała, zapewniając komfort i podparcie każdej części ciała.

Na rynku dostępne są materace z regulowanym stopniem twardości lub dwustronne. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom dziecko będzie mogło samodzielnie zdecydować, jak mu najwygodniej, a kiedy zmienią się jego preferencje, nie trzeba będzie kupować od razu nowego materaca.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Wybór twardości materaca dla nastolatka jest tematem kluczowym. Rosnące, wciąż rozwijające się ciało potrzebuje wsparcia, a zbyt twardy lub zbyt miękki materac może powodować bóle pleców, karku, głowy i prowadzić do wad postawy. Materac o średniej twardości zwykle sprawdza się w przypadku młodych ludzi najlepiej. Podczas zakupu kieruj się również wagą użytkownika.

Pokrowiec zapewniający higienę

Zwróć uwagę na pokrowiec, w jakim znajduje się materac. Powinien on być wykonany z materiału przepuszczającego powietrze, odprowadzającego wilgoć, by zapewnić dziecku maksymalną higienę oraz komfort. Najlepiej również, by można było go zdjąć i wyprać w pralce.

Materiał zewnętrzny

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent