Jaki komputer dla dziecka warto kupić?

Jaki komputer dla dziecka warto kupić?

Postęp technologiczny sprawia, że już nawet kilkulatkowie potrafią korzystać z telefonu, uczą się obsługi komputera, bywają bardziej zaawansowani niż starsze pokolenia. Dlatego też niejednokrotnie rodzice zastanawiają się, jaki komputer dla dziecka będzie odpowiedni, aby rozwijać ich umiejętności, dostarczyć odpowiedniej rozrywki, ale nie wpłynąć negatywnie na rozwój. Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze komputera dla dziecka, zarówno do nauki, jak i zabawy.

Laptop czy stacjonarny – jaki komputer dla dziecka sprawdza się najlepiej?

Tak naprawdę pierwszą decyzją przy doborze sprzętu, jaki komputer dla dziecka będzie najlepszy, jest wybór pomiędzy przenośnym laptopem a stacjonarnym komputerem. Obydwa rozwiązania mają swoje uzasadnienie i nie ma jedynego słusznego wyboru, zależny jest on przede wszystkim od warunków użytkowania. Bez względu na to warto również uwzględnić parametry sprzętu, które powinny spełniać wymagania aplikacji i gier, których będzie używało dziecko. Pamiętaj także o systemie operacyjnym oraz odpowiednim oprogramowaniu zabezpieczającym, w szczególności dla komputerów w sieci Internet, z kontrolą rodzicielską.

laptop stoi na stole

Parametry sprzętu dla najmłodszych

Decydując o tym, jaki komputer dla dziecka kupisz, uwzględnij optymalne parametry. Znaczenie najważniejszych znajdziesz w krótkim podsumowaniu poniżej:

Parametry sprzętu dla najmłodszych

Decydując o tym, jaki komputer dla dziecka kupisz, uwzględnij optymalne parametry. Znaczenie najważniejszych znajdziesz w krótkim podsumowaniu poniżej:

podzespółznaczenieminimalne parametry
procesorwydajność, płynność pracyprzynajmniej dwurdzeniowy, 2,5 GHz na rdzeń
pamięć RAMpłynność pacy, równoległa obsługa wielu aplikacji i gierprzynajmniej 4 GB w standardzie DDR4 lub wyższym
dyskprzechowywanie danych, systemu, aplikacji, szybkość uruchamiania120 GB SSD lub hybrydowy, budżetowo – HDD
karta graficznapłynność i jakość wyświetlania elementów graficznych, gier, multimediówzintegrowana karta dobrej jakości lub zewnętrzna

 

Oczywiście prosty komputer dla dziecka wykorzystywany głównie w celach edukacyjnych może mieć bardziej podstawowe parametry.

Komputer dla ucznia – co powinien mieć „na pokładzie”?

Wymagania stawiane komputerom dla starszych dzieci, uczniów niekoniecznie są większe niż te dla młodszych. Jeżeli komputer ma być tylko do nauki, nie zaś do gier, może nawet być „słabszy”. Ważna jest natomiast obecność kompatybilnych akcesoriów, przydatnych również w trakcie zajęć zdalnych, na przykład:

  • kamery,
  • słuchawek,
  • mikrofonu.

Tu również większą uwagę trzeba przyłożyć do dobrej jakości ekranu czy monitora, aby nawet dłuższe siedzenie przy nim nie męczyło oczu – optymalnej rozdzielczości, jasności, kontrastu, odświeżania. Warto rozważyć także zakup do zestawu drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego, przydatnych zwykle przy nauce.

Zabieram dzieci z sieci

Kurs dla rodziców cyfrowych dzieci

Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych?

Ten kurs jest właśnie dla ciebie!

dziewczynka siedzi przy stoliku i ogląda coś w laptopie

Gdzie szukać najlepszego sprzętu komputerowego?

Zastanawiasz się, który konkretnie model komputera dla dziecka wybrać, gdzie kupić dobry sprzęt w atrakcyjnej cenie? Wejdź na stronę Ceneo.pl, gdzie nie tylko przeczytasz więcej porad i przydatnych informacji, ale także znajdziesz oferty od sprawdzonych sprzedawców, porównasz ceny i sprawdzisz opinie. Decyzja o tym, jaki komputer dla dziecka kupić z https://www.ceneo.pl będzie najlepsza!

 

 

 

Materiał promocyjny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:komputerszkoła