Jak samemu zrobić dziecku zabawę „połącz kropki”

tygrys
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Nie trzeba wcale chodzić do księgarni. Zresztą wcale nie jest powiedziane, że dostaniemy tam produkt, który spełni oczekiwania naszego dziecka. Niestety dzieci w dzisiejszych czasach dobrobytu (nie narzekajcie, pomyślcie w jakich warunkach dorastali nasi rodzice) potrafią być szatańsko wybredne i mają często bardzo sprecyzowane oczekiwania. Ośmioletni chłopiec nie zadowoli się byle Myszką Mickey. On chce tygrysa i to koniecznie bengalskiego. Kiedy mama spyta pani w księgarni, czy ma „połącz kropki” z tygrysem bengalskim, ta ostatnia prawdopodobnie popatrzy na klientkę jak na wariatkę.

Co zrobiła mama, żeby uszczęśliwić dziecko zabawą „połącz kropki” z tygrysem bengalskim:

  1. Mama znalazła fajne zdjęcie w internecie, na którym dobrze widać całego tygrysa. Kliknęła na nim prawym przyciskiem myszy i z menu, które się pojawiło, wybrała właściwości, a następnie skopiowała adres obrazka z okienka, które się pojawiło.*

     

     

     

  2. Weszła na stronę: http://www.picturedots.com/make/makePuzzle.html
  3. Z menu wybrała load image, wkleiła skopiowany adres i kliknęła przycisk get image.
  4. Następnie z menu wybrała draw dots i klikając w kolejne miejsce na obrysie tygrysa zaznaczyła punkty „połącz kropki”, aż powstał obrys całego zwierzęcia. Ogon na zdjęciu był za bardzo schowany, więc mama zaznaczyła jego punkty według własnych wyobrażeń.
  5. Żeby sprawdzić, czy wszystko wygląda jak należy, mama wybrała z menu przycisk preview (wtedy punkty zostały połączone tak, jak mogłoby to zrobić dziecko) a następnie rozwinęła przycisk show image i wybrała hide image , żeby ukryć zdjęcie. Za pomocą move dots (rozwija się z draw dots) przesunęła kilka niefortunnie położonych punktów na właściwe miejsca.

     

  6. „Jest całkiem nieźle” – pomyślała mama – „ale czegoś tu brakuje”. Rozwinęła więc przycisk draw dots i wybrała draw lines. Żeby precyzyjnie narysować brakujące linie, z powrotem przełączyła widok na show image. Dorysowała linię oddzielającą przednie łapy, kawałek pnia pod nimi i pyszczek.
  7. Kiedy dzieło było gotowe, mama kliknęła make PDF, żeby móc wydrukować swój obrazek. „A gdyby tak podzielić się nim z innymi rodzicami?” – przyszło jej na myśl. Kliknęła save&share, żeby zapisać i udostępnić dzieło. Podała tytuł obrazka i zapisała stworzony przez siebie plik.

     

Możecie sprawdzić i skorzystać sami z jej obrazka, jest tutaj. Ale możecie też sami zrobić swoje „połącz kropki”. To wcale nie jest takie trudne 🙂

Pamiętajmy, że ilość punktów powinna być dostosowana do wieku dziecka i jego znajomości liczb. Mama ośmiolatka zmartwiła się, że jej drugi synek, przedszkolak, nie poradzi sobie z tak trudnym zadaniem.

Wpadła jednak na pomysł:
Ominęła punkt 1. i 3. i sama obrysowała kropkami kształt wymyślonego przez siebie domku, a potem dorysowała do niego okna, komin i drzwi używając przycisku draw lines. Udało się zmieścić w  7 kropkach!  „Do siedmiu nawet mój przedszkolak potrafi policzyć” – ucieszyła się mama. Obrysowany przez dziecko kształt okazał się również doskonałą kolorowanką.

 

 

 

Na koniec jeszcze kilka dodatkowych informacji:

  1. Przycisk backup usuwa ostatni postawiony punkt – niestety nie ma odpowiednika do rysowania linii 🙁
  2. Clear czyści cały obrazek, kiedy chcemy zacząć od początku
  3. Za pomocą przycisku + możemy dodać brakujący punkt, o którym zapomnieliśmy, nawet w środku obrazka. Oczywiście możemy go później przesunąć przy użyciu move dots.
  4. Naciskając możemy na tej samej zasadzie usunąć dowolny punkt.
  5. Kiedy chcemy zapisać nasz obrazek, wystarczy wypełnić w formularzu pole Title (tytuł). Jeśli zależy nam, żeby inni użytkownicy mogli łatwo znaleźć nasz obrazek, możemy wypełnić też Hint (wskazówka), Tags (słowa, które będą wzięte pod uwagę przy wyszukiwaniu i Description (opis).

     

  6. *Opisany został sposób skopiowania adresu obrazka w przeglądarce Internet Explorer. W Firefox po kliiknięciu prawym przyciskiem w obrazek wystarczy wybrać Kopiuj adres obrazka.

Życzę wszystkim udanej i twórczej zabawy 🙂

875 ocen
4.98
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Joanna Engel

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent