Weleda
Weleda Baby

IV Inwazja Gwiazdkowych Skrzatów

IV-Inwazja-Gwiazdkowych-Skrzatów
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

IV Inwazja Gwiazdkowych Skrzatów pod patronatem medialnym TVP 3 i portalu internetowego miastodzieci.pl to interaktywna akcja uliczna, mająca na celu przybliżenie kultury Świąt Bożego Narodzenia różnych stron Europy i wciągnięcie jak największej liczby przechodniów we współuczestnictwo w akcji, to próba pobudzenia widza do świątecznej refleksji, to przede wszystkim alternatywa dla czasu poświęcanego zakupom świątecznym czy telewizji.

Święty Mikołaj
Jak nakazuje tradycja, nie może tu zabraknąć Świętego Mikołaja. Ale w Europie nie tylko Mikołaj rozdaje prezenty, obok wszechobecnego Mikołaja w imprezie wezmą udział: włoska Befana, niemiecka Frau Berta, szwedzka św. Łucja i francuski Pere Noel, bo Inwazja Gwiazdkowych Skrzatów to zabawa integrująca nie tylko ludzi, ale i zwyczaje.

Tradycyjnie już Inwazja Gwiazdkowych Skrzatów uświetni moment pierwszego rozbłyśnięcia iluminacji Nowego Światu pod patronatem Prezydenta m. st. Warszawy, organizowanej przez Stowarzyszenie Nowy Świat.

Spotkajmy się! 
Podczas wspólnego spotkania wysłuchamy utworów związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, wykonanych przez Studio Piosenki DKŚ z Klubu na Hożej, powitamy Świętego Mikołaja, który przybędzie wraz ze swoją świtą i pomocnikami, a także zobaczymy aktorów Teatru Pod Górkę w „Kolędzie na cztery głosy” wg Pastorałki L. Schillera.

Istotą Inwazji Gwiazdkowych Skrzatów jest bowiem spotkanie z drugim człowiekiem, z tradycją, z tym czego nie dostaniemy w sklepie, ani nie zobaczymy w telewizji.

Polecamy również Świąteczne śpiewanie czas zacząć! oraz Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja

 

 

 

 

 

 

235 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent