Weleda
Weleda Baby

Gry dla młodszej młodzieży

Najlepsze gry planszowe dla nastolatka
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Gry planszowe dla młodszej młodzieży (9 – 100 lat)

„Puerto Rico” – gra ekonomiczno-handlowa, w której gracze rozwijają swoje wyspy poprzez uprawy, budowanie budynków, sprzedaż surowców… Gra od lat utrzymuje się na szczycie rankingów najlepszych gier planszowych. (2-5 osób, od 12 lat)

„Pirates Cove” – zadaniem gracza jest stać się największym i najsławniejszym piratem: 5 wysp, 5 piratów (graczy), skarby, walki – emocje są wielkie.
(3-5 graczy, od 10 lat – ale młodsze dzieci też grają)

„Osadnicy z Catanu” gra rodzinno-ekonomiczna. Każdy z gracze przewodzi swojej kolonii na niedawno odkrytej wyspie Catan: rozbudowuje ją, prowadzi handel, stawia nowe osiedla i drogi. Gra od lat utrzymuje się na szczycie rankingów najlepszych gier planszowych.
(3-4 osóby, od 10 lat)

„Ryzyko” – gra strategiczno-wojskowa, w której gracz zostaje generałem najlepszej armii i ma zapanować nad światem. W grze są wszystkie kontynenty, 6 armii żołnierzy, karty i mnóstwo taktycznych możliwości. Nasza Czytelniczka pisze: „chłopcy z naszej klasy umawiają się na Ryzyko… Ryzyko ma to do siebie, że można grac 2 dni. Wtedy my kobiety-matki tylko donosimy posiłki 😉 Bo na największym w domu stole trwa gra…”
(2-6 graczy, od 10 lat)

„Sabotażysta” – gracze wcielają się w rolę kopaczy poszukujących bryłek złota w głębokich tunelach lub w sabotażystów, którzy na każdym kroku utrudniają pracę kopaczom. Jeżeli kopacze zdołają przebić tunel do skarbu, otrzymują nagrodę w postaci bryłek złota, podczas gdy sabotażyści odchodzą z pustymi rękoma. Jednak, jeśli kopacze poniosą porażkę, nagrodę zgarniają sabotażyści. Jak pisze nasza czytelniczka: „fajna gierka, np do szkoły na przerwę ;)” (3-10 osób, od 8 lat)

Niektóre gry wprowadzą nas w tematykę historyczną. Czy wiecie, że w gry grano już w starożytnym Egipcie?

„Wikingowie” – to skomplikowana, ale warta zakupu i pięknie wykonana gra strategiczna. Tworzymy w niej wyspy, na których osiedli się mała społeczność Wikingów. Dzięki ich zróżnicowanym profesjom i właściwościom wysp możemy osiągnąć rozmaite korzyści. W grze sporą rolę odgrywa losowość, ale jeszcze większą intelekt i zapobiegliwość graczy.
(od 10 lat, naszym zdaniem od 8-9)

„Carcasonne” – razem ze swoim przeciwnikiem budujemy twierdzę Carcasonne i wszystko, co się w niej mieści. Czerpiemy zysk z postawionych kramów kupieckich, dróg, baszt, domów i pałaców. Wspaniała, rozwijająca gra dla trochę starszych dzieci i ich rodziców.
(od 8 lat)

„Magia i miecz” – gracze wcielają się w poszukiwaczy przygód i wędrując po barwnej planszy, pełnej niebezpieczeństw krainie, zdobywają doświadczenie, rozwijają umiejętności swojej postaci, odnajdują albo kupują przedmioty i przeżywają niezwykłe i tajemnicze przygody. Celem każdego gracza jest odzyskać, jako pierwszy, starożytny artefakt.
(2-6 graczy, od 12 lat)

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

„Monopoly” – kupuj i sprzedawaj, buduj domy i hotele. Rozsądnie wydawaj pieniądze i oszczędzaj, kiedy trzeba, a uzbierasz fortunę i zostaniesz zwycięzcą. Gra występuje w tylu wersjach, że aż trudno się na jakąś zdecydować! Jest wersja z postaciami z Disneya, wersje uproszczone oraz wersja z elektronicznym bankomatem i kartami. My mamy tę ostatnią i możemy ją szczerze polecić!
(2-6 graczy, od 8 lat)

„Osada” – gra bardzo przypomina planszową wersję komputerowych strategii turowych. Każdy gracz rozbudowuje w niej swoje miasto pozyskując odpowiednie surowce i zabezpieczając je przed atakiem wroga. Polecamy rodzicom, którzy chcą swoich synów – dowódców odciągnąć od komputera.
(od 9 lat)

W artykule wykorzystano zdjęcie gry „Super Driver” firmy Trefl.

Polecamy również Gry dla maluszków i Gry planszowych dla starszaków.

Szukasz pomysłu na Świąteczny upominek?

 

 

292 ocen
4.98
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Małgorzata Corvalan

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent