Filc. Ozdoby – ubrania – dekoracje. Recenzja

Filc. Ozdoby - ubrania - dekoracje

Torebki, broszki, dodatki do ubrań, korale, narzuty, zabawki i czapeczki – to wszystko można wyczarować z filcu, a ułatwi to książka „Filc. Ozdoby – ubrania – dekoracje”.

Książkę tę szczególnie polecam tym mamom, które nie boją się wyzwań i pragną zrobić frajdę swoim pociechom własnoręczną pracą.

Jest ona wspaniałą inspiracją do wykorzystania – jak się okazuje – bardzo łatwego i plastycznego materiału, jakim jest filc. Można z niego stworzyć małe dzieła sztuki, które będą ozdobą nie tylko naszego domu, ale również nas samych.

W książce znajdziemy dokładne opisy (krok po kroku) wykonania ozdób wraz ze zdjęciami dla lepszego zrozumienia. Przy każdej pozycji wymieniona jest lista potrzebnych materiałów i przyborów, a czasem dodatkowe cenne wskazówki. Język użyty do opisania poszczególnych czynności jest prosty, łatwy, a zrozumienie kolejnych etapów nie stanowi żadnego problemu.

Książka jest sporych rozmiarów, jest w miękkiej okładce, a dodatkowym atutem jest papier. Jest on gruby, kredowy i ecru.

Dzięki niemu książka Filc. Ozdoby – ubrania – dekoracje nabiera całkiem innego charakteru, jest po prostu wyjątkowa i nadaje się na prezent.

Bardzo mi się spodobało, że na końcu książki znalazłam potrzebne do wykroju wzory.

Katarzyna Jakuszko

Filc. Ozdoby – ubrania – dekoracje
Christl Exelmans
Oprawa miękka
Stron: 64
Wydawnictwo RM 2015

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie