Weleda
Weleda Baby

Ebooki, które warto czytać dzieciom

Ebooki, które warto czytać dzieciom
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek dzieciom niesie ze sobą mnóstwo korzyści rozwojowych. Współczesna, cyfrowa forma książki to doskonała alternatywa dla tradycyjnych papierowych publikacji, która wychodzi naprzeciw szybko zmieniającym się potrzebom młodego człowieka. Dzięki ebookom dla dzieci nie ma konieczności gromadzenia dziesiątek pozycji, które szybko stają się nieaktualne i zajmują mnóstwo miejsca na półkach dziecięcej sypialni.

Na czytniku możesz swobodnie przechowywać nawet setki tytułów. W dodatku ebooki dla dzieci zachowują większość cech książki papierowej. Znajduje się w nich spis treści, właściwy tekst książki, ilustracje, czy w przypadku niektórych pozycji, również zadania aktywizujące. Sprawdź, które ebooki polecamy dla dzieci!

1. Seria “Basia

Basia” autorstwa Marianny Oklejak i Zofii Staneckiej to kultowa już seria książek, znana chyba wszystkim dzieciom i ich rodzicom. Teraz dostępna jest również w formie ebooków. W każdej części urocza, uparta i rezolutna dziewczynka Basia przeżywa niezwykle ekscytujące przygody lub mierzy się z różnymi wyzwaniami życia codziennego. Ebook “Basia” jest odpowiedni zarówno dla maluchów, jak i dla starszych dzieci. Spora dawka poczucia humoru sprawia, że i rodzice świetnie bawią się przy tej lekturze. “Basia” w prosty i obrazowy sposób pozwala najmłodszym odkrywać i oswajać się z wachlarzem emocji, które towarzyszą każdemu człowiekowi.

2. Seria “Zaopiekuj się mną”

Kolejnym wartym polecenia i bestsellerowym cyklem książek dla dzieci jest “Zaopiekuj się mną” brytyjskiej pisarki Holly Webb. Książki i ebooki z tej serii dogłębnie poruszają wszystkie małe serduszka. Przepełnione są empatią i wrażliwością oraz uczą prawidłowych postaw w stosunku do zwierząt. Prosty język i sprawnie poprowadzona fabuła sprawiają, że ebooki z tej serii są chętnie czytane nawet przez młodsze dzieci.

3. Seria “Sherlock Holmes”

Dla małych miłośników zagadek kryminalnych polecamy cykl ebooków o najsłynniejszym detektywie świata, Sherlocku Holmesie, które są dziecięcą adaptacją oryginalnych powieści sir Arthura Conana Doyle’a. Każda część dostarcza młodemu czytelnikowi ekscytujących emocji, a przy tym rozwija ciekawość i pobudza dziecięcą wyobraźnię. Nie obawiaj się, że w ebookach znajdziesz brutalne opisy przestępstw. Cała treść została dostosowana do psychiki i poziomu rozwoju młodego czytelnika w wieku od 8 lat.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

4. Seria “Mikołajek”

Ośmioletni, pochodzący z Francji Mikołajek jest bohaterem kilkunastu książek autorstwa Rene Goscinnego, które zostały uznane za klasykę światowej literatury dziecięcej i doczekały się również swojej realizacji w wersji cyfrowej. Narratorem cyklu jest sam chłopiec Mikołajek, który opisuje różne zdarzenia ze swojego życia codziennego i przedstawia dziecięcą perspektywę patrzenia na wiele spraw. Seria “Mikołajek” nie tylko jest bardzo ciekawa i angażująca dla młodego czytelnika, ale zawiera także fenomenalne ilustracje spod ręki francuskiego rysownika Jeana-Jacquesa Sempégo, które można podziwiać także w formie cyfrowej.

Artykuł sponsorowany

886 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent